Більшості вже хочеться блювати: Влащенко назвала головні проблеми судової системи в Україні

Більшості вже хочеться блювати: Влащенко назвала головні проблеми судової системи в Україні
Ексклюзив
Читать на русском

Влащенко вказала, що, крім хабарів, які були завжди, зараз судді почали йти через постійні люстрації

В Україні правоохоронні органи використовують як інструмент для покарання "неугодних". Про це в авторському проекті журналіста Василя Апасова "ПЕРШИЙ ПІДКАСТ" на YouTube каналі APASOV розповіла журналістка і телеведуча Наталя Влащенко.

"Немає ніяких контролюючих органів, контролюючих інстанцій і так далі. Правоохоронні органи давно використовуються як інструмент для покарання тих, хто з якихось причин заважає, кому треба помститися, хто політично неугодний, хто економічно сильно зарвався, треба прийти та трохи знежирити товариша. Проти нього починають порушувати кримінальну справу. Якщо потрібно громадянина Н. розвантажити на бабло, ось до нього йдуть. Так правоохоронна система працювати не може", - сказала вона.

Також в Україні існує ряд проблем із судовою системою. Влащенко вказала, що, крім хабарів, які були завжди, зараз судді почали йти через постійні люстрації. Водночас на їх місце не приходить ніхто новий.

"Судді, крім того, що у них були родові проблеми - хабарі та інше, але вони хоча б були так-сяк 10 років, 15 років тому підготовлені. Зараз до них додалася ще одна проблема - їх постійно люструють всіх", - пояснила телеведуча.

За її словами, у суддів уже є все, що їм потрібно, включаючи великі пенсії, довічне медичне обслуговування, автомобілі та житло за кордоном.

"Одних виганяють, інші самі швидко йдуть, тому що думають: "Та ну його нафіг, у мене зараз пенсія буде 200 тисяч", а пенсії у них зараз дуже великі, наскільки я знаю, і довічне медичне обслуговування. Навіщо йому взагалі працювати суддею? У нього вже "садок вишневий коло хати", у нього все є, у нього є будинок за кордоном або квартира, у нього є парк - дві-три хороші машини. Що йому ще треба десь в Іспанії, в Чехії, в Італії? Нафіга ви їм потрібні з вашими проблемами, вашими люстраціями? У труні він все це бачив і він пішов. В результаті на їх місце ніхто не приходить", - сказала Влащенко.

Крім того, вона уточнила, що зараз в Україні ніхто не хоче проводити реформи та наводити порядок.

"Тому що потрібно підготувати, суддя - це ж не двірник, не можна за один день. А для цього, звичайно, потрібно реформувати всю систему, але від слова "реформа" більшості людей в цій країні вже хочеться блювати. Що таке реформа? Це навести порядок в тому чи іншому опціоні. Ніхто не хоче наводити порядок, всі хочуть переписати закон", - додала ведуча.

Як повідомляв APnews раніше, зараз питання пожеж в Україні знаходиться не в компетенції правоохоронних органів, а є питанням національної безпеки.

Новини партнерів

Шмигаль презентував поетапний план виходу з карантину
Влащенко: Сьогодні пожежі в Україні - питання рівня національної безпеки