Більшість українців мають щепити від коронавірусу до кінця 2021 року - указ Зеленського

Більшість українців мають щепити від коронавірусу до кінця 2021 року - указ Зеленського
Читать на русском

Цим документом встановлюється мінімальна кількість щеплень на місяць та визначаються терміни поставки вакцин.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення Національного плану вакцинації від коронавірусу більшості дорослого населення країни. Українці мають отримати щеплення до кінця грудня 2021 року.

Про це APnews пише з посиланням на прес-службу президента.

Таким чином Зеленський увів у дію рішення РНБО від 2 квітня "Щодо Національного плану вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, до кінця 2021 року".

"Згідно з рішенням РНБО, Кабінет міністрів у семиденний строк має забезпечити розробку та затвердження Національного плану вакцинації проти COVID-19 з урахуванням найкращого міжнародного досвіду", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, цим документом має бути встановлено:

  • мінімально необхідну щомісячну кількість щеплень,
  • визначено джерела та строки постачання вакцин для профілактики коронавірусної хвороби,
  • осіб, відповідальних за реалізацію плану.

Зазначається, що кінцевою метою плану є "охоплення щепленнями більшості дорослого населення України не пізніше грудня 2021 року для формування колективного імунітету до коронавірусу."

Крім того, Уряд зобов'язаний активізувати переговори з виробниками вакцин від коронавірусу.

МОЗ у стислий термін має забезпечити в Україну постачання необхідної кількості вакцин та забезпечити доступ населення до вакцинації. Крім того, має бути проведена інформаційно-роз'яснювальна робота з населенням щодо необхідності вакцинуватися.

А МЗС має налагодити співпрацю з іноземними державами та міжнародними організаціями щодо постачання в Україну вакцин від коронавірусу.

Як повідомляв APnews раніше, Україна після засідання РНБО ввела персональні санкції проти ТОП-10 контрабандистів. Після цього список цих самих контрабандистів виявився в розпорядженні APnews.

Новини партнерів

Зеленський затвердив рішення РНБО щодо санкцій проти контрабандистів
У Сеулі відвідувачі галереї помилково зіпсували картину вартістю 440000 доларів