Майже 9 тисяч українців вимагають повернути їх додому з-за кордону - Кулеба

Майже 9 тисяч українців вимагають повернути їх додому з-за кордону - Кулеба
Читать на русском

У багатьох людей термін дії страхового поліса добігає кінця

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів, що станом на 10 квітня ще 15 369 українців знаходяться поза межами країни. Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву міністра на ранковому брифінгу.

Так, 6 230 людей погодились залишитись на місці свого перебування. Як заявив Кулеба, з ними все одно в постійному зв’язку перебувають посольства, і, у разі чого, будуть надавати необхідну допомогу.

А от більшість все ж наполягають на поверненні їх додому - 8 850 людей.

“Як ви знаєте, уряд ухвалив рішення, що повернення буде відбуватися за умови проходження обсервації, мої колеги з Міністерства розвитку громад та територій, Міністерства інфраструктури, Міністерства внутрішніх справ завершують побудову архітектури обсервації, щоб все працювало злагоджено і створювало мінімальний дискомфорт для наших громадян після повернення», – зазначив міністр.

Кулеба також повідомив, що у українців, що застрягли за кордоном, часто виникає проблема - збіг терміну полісів страхування, з якими вони виїжджали з України. Таких громадян зафіксовано вже 1546.

«У зв’язку з цим я доручив моїм колегам, співробітникам МЗС, провести консультації з ключовими страховими компаніями, які обслуговують українських туристів, які застрягли за кордоном, щоб їм були продовжені терміни дії страхових полісів у зв’язку з форсмажорними обставинами на той термін, на який вони перебуватимуть за кордоном», – сказав Кулеба.

Також зазначається, що всі підрахунки здійснювалися тільки по тим громадянам, які звертались до дипломатів. Скільки їх насправді - невідомо.

Раніше APnews повідомляв, що українські альпіністи, які раніше застрягли в Непалі, розповіли, що їм дивом вистачило місць в літаку.

Новини партнерів

Перший випадок коронавірусу зафіксований в розореному війною Ємені
В Україні зафіксовано понад 2000 випадків коронавірусу