Більше не блогер. В ПЦУ покарали священника, який назвав жінок "недорозвиненими"

Більше не блогер. В ПЦУ покарали священника, який назвав жінок "недорозвиненими"
Читать на русском

Його відсторонили від богослужінь та заборонили писати пости в соцмережах, але на певний час

Священника ПЦУ та депутата Полтавської міськради від «Європейської солідарності» Олександра Дедюхіна, який оскандалився заявою про «недорозвинених» жінок та аборти, відсторонили від богослужінь. Таке рішення прийняла Єпархіальна рада.

Про це APnews пише з посиланням на офіційну заяву прес-служби Полтавської єпархії ПЦУ.

"Учасники засідання констатували факт неприпустимості для священнослужителя і культурної особистості деяких вжитих ним висловлювань", - йдеться у заяві.

Вказано, що блогерська діяльність Дедюхіна вже й раніше викликала ряд зауважень та прохань змінити риторику дописів у Фейсбуці. Проте він продовжував у своїх публічних дописах вживати "некоректні та часом неприпустимі для священнослужителя висловлювання".

В ПЦУ заявили, що останній пост про жінок та аборти є не тільки таким, що принижує людську гідність та розпалює ворожнечу (в тому числі на політичному грунті), а таким, що завдає шкоди авторитету Православної Церкви.

У зв’язку з зазначеними обставинами рада ухвалила рішення відсторонити Дедюхіна від богослужінь до 19 серпня та заборонити йому робити публікації в соцмережах до 6 вересня цього року.

Крім того наголошується, що Дедухіна поставили перед вибором: залишитися священнослужителем Православної Церкви і проводити свою пастирську діяльність згідно до церковних правил та присяги священнослужителя, чи обрати шлях світського політика та блогера.

"В разі повторення вищевикладених порушень керуючим єпархії має бути накладено суворіші канонічні покарання, або ж справу слід передати на розгляд Священного Синоду Православної Церкви України", - резюмували в ПЦУ.

Раніше APnews писав, що священник ПЦУ і депутат Полтавської міськради від «Європейської солідарності» Олександр Дедюхін назвав недорозвиненими жінок, які роблять аборти.

Читайте також:

Новини партнерів

Під Житомиром невідомий через вікно будинку розстріляв подружжя, чоловік загинув на місці
Лише за три місяці промпідприємства завдали шкоди екології на 67 млн гривень - ДЕІ