Білоруського журналіста засудили до 1,5 року колонії через "образу Лукашенка"

Білоруського журналіста засудили до 1,5 року колонії через "образу Лукашенка"
Читать на русском

Також від журналіста вимагають сплатити компенсацію у сумі по 2 тисячі білоруських рублів двом білоруським міліціонерам.

У Білорусі засудили кореспондента видання "Перший регіон" Сергія Гордієвича до 1,5 роки позбавлення волі у колонії через "образу президента Лукашенка. Рішення ухвалив суд Іванівського району в Брестській області.

Про це APnews повідомляє з посиланням на правозахисний центр "Весна".

Так, кореспондента визнали винним в образі представників влади у Білорусі у зв’язку з виконанням ними службових обов’язків. Також Гордієвича звинуватили у поширенні завідомо неправдивих відомостей (наклеп), які ганьблять іншу особу і містять звинувачення у скоєнні тяжкого злочину, а також у публічній образі президента Білорусі Олександра Лукашенка.

В цілому, за сукупність "злочинів" 50-річному Сергію Гордієвичу обрали покарання в якості ув'язнення на строк 1 рік 6 місяців з відбуванням покарання у виправній колонії в умовах загального режиму.

Таким чином, запобіжний захід кореспонденту змінили з підписки про невиїзд на взяття під варту.

Зазначається, що до терміну йому зарахували декілька днів затримання і термін домашнього арешту.

Крім того, від журналіста вимагають сплатити компенсацію у сумі по 2 тисячі білоруських рублів за "моральну шкоду", завдану двом білоруським міліціонерам.

Нагадаємо, Сергія Гордієвича правоохоронці затримали 22 грудня 2020 року, коли він їхав зі свого міста Дрогичин до Бреста. Його тримали під арештом 72 години, у цей час в його квартирі провели обшук. З того моменту журналіст відбув кілька місяців домашнього арешту, а у травні запобіжний захід йому змінили на підписку про невиїзд.

У вівторок, 27 липня, білоруські правозахисники визнали політичними в'язнями ще шість осіб. Тепер їх загальна кількість становить 586. Всіх цих людей позбавили волі через "образу президента, представників влади (співробітників міліції), суддів і наругу над державними символами, а також використання інших допустимих форм висловлення думок".

Як повідомляв APnews, в Білорусі зник головний редактор опозиційного видання "Наша Ніва", у журналістів проводять обшуки.

Читайте також:

Новини партнерів

«Тримаємо кулаки»: Дорофєєва розповіла про стан свого танцюриста, побитого УДОшником
У Києві під час пробіжки зник лідер "Білоруського будинку в Україні"