Білоруська легкоатлетка Тимановська замість Польщі полетіла до Австрії "з міркувань безпеки"

Білоруська легкоатлетка Тимановська замість Польщі полетіла до Австрії "з міркувань безпеки"
Читать на русском

Вона вилетіла літаком рейсу Austrian Airlines, який має приземлитися у Відні о 16:05.

Білоруська спортсменка-легкоатлетка Христина Тимановська вилетіла з Токіо, однак не до Польщі, як планувалося спочатку. Вона вирішила змінити напрямок, тому полетіла до Австрії.

Про це APnews повідомляє з посиланням на Reuters.

Так, спортсменка повинна була летіти рейсом до Варшави, де уряд запропонував надати їй гуманітарну візу після її ж звернення з проханням про політичний притулок. Напередодні Тимановська заявила, що не повернеться до Білорусі.

Натомість, вона вилетіла літаком рейсу Austrian Airlines, який має приземлитися у Відні о 16:05. Представник білоруської громади пояснив, що дипломати змінили її рейс із міркувань безпеки.

Зазначається, що у токійському аеропорту "Наріто" спортсменку супроводжувала поліція. Також на неї очікували репортери, однак вона з ними не спілкувалася, а відразу попрямувала у VIP-зону разом із кількома офіційними особами.

Передісторія

Приїхавши в аеропорт Токіо на Олімпійські ігри Христина Тимановська звернулася до поліції і записала відео з проханням про допомогу, адресоване Міжнародному олімпійському комітету. При цьому спортсменка залишилася в Токіо, заявивши, що побоюється кримінального переслідування в Білорусі.

Згодом Тимановська розповіла у соцмережі Інстаграм, що її без попередження заявили на додаткову дистанцію на Олімпіаді - естафету 4×400 метрів. Таким чином вона мала замінити одну зі спортсменок, яку, на думку самої легкоатлетки, відсторонили з вини спортивних чиновників.

Вже 1 серпня Національний олімпійський комітет Білорусі відсторонив Христину Тимановську з Олімпіади, на що спортсменка заявила, що спортивні чиновники змушують її повернутися в Білорусь, хоча 2 серпня вона повинна була взяти участь у попередньому забігу на дистанції 200 метрів.

Як повідомляв APnews, Польща обіцяла видати гуманітарну візу білоруській легкоатлетці Тимановській і допомогти їй залишитися в спорті.

Новини партнерів

Кулеба запропонував допомогу Албанії та Греції, які страждають від руйнівних лісових пожеж
Чоловіка, що захопив Кабмін, вивели з будівлі - він вибачився