Білоруська легкоатлетка Тимановська, яка шукала політпритулку, продала свою медаль

Білоруська легкоатлетка Тимановська, яка шукала політпритулку, продала свою медаль
Читать на русском

Спортсменка розкритикувала національних тренерів, після чого побоялася повертатися до Білорусі.

Білоруська спортсменка-легкоатлетка Христина Тимановська, яку її ж команда зняла з Олімпійських змагань у Токіо після критики тренерів, виставила на аукціон свою медаль Європейських ігор у 2019 році.

Про це повідомили у Білоруському фонді спортивної солідарності, передає APnews.

Зазначається, що білоруська легкоатлетка продавала медаль "в ​​підтримку вільних спортсменів Білорусі, які постраждали від дій режиму Лукашенка". Варто зазначити, що після розгону демонстрантів і опозиціонерів, незгодних з результатами президентських виборів, репресії торкнулися і спортсменів. Деякі з яких були ув'язнені за участь у вуличних протестах.

Як пише видання Reuters, станом на ранок понеділка, 9 серпня, ставки на медаль на eBay досягли 5200 доларів. Наразі трофей Тимановської вже пішов з молотка. Всі кошти будуть перераховані в Білоруський фонд спортивної солідарності.

Сама Христина Тимановська заявила, що Європейські ігри були для неї дуже важливі, тому що проводилися на домашній арені.

Нагадаємо, спортсменка раніше говорила, що її силою відвезли в аеропорт після того, як вона поскаржилася на національних тренерів.

Як писав APnews, білоруська легкоатлетка Тимановська замість Польщі полетіла до Австрії "з міркувань безпеки".

Передісторія

Приїхавши в аеропорт Токіо на Олімпійські ігри Христина Тимановська звернулася до поліції і записала відео з проханням про допомогу, адресоване Міжнародному олімпійському комітету. При цьому спортсменка залишилася в Токіо, заявивши, що побоюється кримінального переслідування в Білорусі.

Згодом Тимановська розповіла у соцмережі Інстаграм, що її без попередження заявили на додаткову дистанцію на Олімпіаді - естафету 4×400 метрів. Таким чином вона мала замінити одну зі спортсменок, яку, на думку самої легкоатлетки, відсторонили з вини спортивних чиновників.

Вже 1 серпня Національний олімпійський комітет Білорусі відсторонив Христину Тимановську з Олімпіади, на що спортсменка заявила, що спортивні чиновники змушують її повернутися в Білорусь, хоча 2 серпня вона повинна була взяти участь у попередньому забігу на дистанції 200 метрів.

"Я боюся, що в Білорусі мене, можливо, можуть посадити до в'язниці. Я не боюся того, що мене звільнять або виженуть з нацкоманди. Я турбуюся про свою безпеку. І думаю, що на даний момент в Білорусі для мене небезпечно. Я планую покинути Токіо, але не тим рейсом, яким мене хотіли відправити", - заявила спортсменка в одному з недавніх інтерв'ю.

Новини партнерів

У Києві виявлено спалах сказу: інфікований кіт покусав чотирьох людей
Українські школярі повернуться за парти 1 вересня