Білорусь вручила ноту протесту Україні: чого вимагає Мінськ

Білорусь вручила ноту протесту Україні: чого вимагає Мінськ
Читать на русском

Білорусь не на жарт стурбована акціями протесту біля своїх посольств в Україні та вимагає від Києва "адекватної реакції".

26 листопада Міністерство закордонних справ Республіки Білорусь викликало посла України в Республіці Білорусь Ігоря Кизима та вручило йому ноту протесту. Про це повідомляє APnews.

В установі послу України вручили ноту протесту у "зв'язку з безперервною серією антибілоруських акцій щодо Посольства Республіки Білорусь в Україні". Також МЗС РБ зажадало забезпечити на належному рівні безпеку дипломатичної місії на території України.

Найближчим часом Білорусь очікує реакції Києва у зв'язку з "провокаціями щодо Почесного консульства Республіки Білорусь» і сподівається на належне розслідування та оцінку «цих актів», а також покарання всіх учасників протесту.

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбулися чергові вибори президента. Після оголошення їх результатів тисячі противників чинного президента РБ вийшли на вулиці. Їх підтримав Євросоюз, який заявив про невизнання результатів виборчого процесу в Білорусі.

Пізніше до позиції ЄС приєдналася і Україна, що призвело до охолодження відносин між Києвом та Мінськом.

Раніше APnews повідомляв, "кидали каміння в сусіда": Лукашенко позловтішався з поразки партії Зеленського на виборах.

Новини партнерів

Самоізоляція триває: Разумков знову здав позитивний тест на коронавірус
В Україні запрацював новий алгоритм виклику швидкої допомоги, але він "не для всіх випадків" - МОЗ