Білорусь підірве економіку, але не чіпатиме "Мінськ": як Україна поплатиться за приєднання до санкцій ЄС

Білорусь підірве економіку, але не чіпатиме "Мінськ": як Україна поплатиться за приєднання до санкцій ЄС
Ексклюзив
Читать на русском

Білорусь погодилась зробити Мінськ майданчиком для переговорів по Донбасу, керуючись власними інтересами.

Олександр Лукашенко не буде "бити" по політиці через приєднання України до європейських санкцій проти Білорусі, оскільки Мінськ є майданчиком для переговорів по Донбасу.

Про це в коментарі редакції APnews заявив політолог-міжнародник Антон Кучухідзе.

Варто нагадати, що Білорусь погодилась зробити Мінськ майданчиком для переговорів по Донбасу, керуючись власними інтересами, адже завдяки цьому ЄС зняв з Білорусі певні санкції.

За словами політолога, навіть всупереч своїм інтересам, Білорусь може навмисно підірвати торговельно-економічні відносини з Україною.

"Білорусь буде бити безпосередньо по економічному напрямку, а менше в політичному. В тому сенсі, що Мінськ став майданчиком для перемовин по Донбасу. Завдяки тому, що вони організували майданчик для переговорів, з них зняли певні санкції з боку Європейського Союзу. Вони ж це не для України зробили.

Зараз історія трохи інакша, тому негативна реакція буде на рівні дипломатичних заяв і на рівні блокування економічного напряму, однак треба враховувати той аспект, що європейці теж блокують білоруську продукцію, транзит і так далі.

З одного боку, ми можемо почути жорсткі заяви з боку Білорусі і на цьому все закінчиться, адже їм також треба розвивати свою економіку. Їм теж не вигідно втрачати економічні, експортні "ланцюжки", тому тут 50/50", - пояснив Кучухідзе.

Політолог припускає, що Білорусь може почати "відповідати" з українського бізнесу, який працює в Білорусі.

"Вони будуть чіпати наших на своїй території, але тільки не своїх і не свою продукцію", - наголосив експерт.

Україна не могла не приєднатися до європейських санкцій, оскільки декларує себе на міжнародному рівні як демократична держава, котра амбіції інтегрувати в ЄС.

"Україна – учасник Люблінського трикутника. Нехай це неформальне об'єднання, але все ж таки – Україна просуває свої інтереси на захід, отримує кредити і ще всередині "нульових" Україна прийняла заяву і з того часу приєднується до політичних заяв Європейського Союзу у різних міжнародних питаннях, і абсолютно не дивно, що сьогодні ми підтримали і санкції проти Білорусі.

Ми не стільки проти Білорусі, скільки нам потрібно із Заходом мати більш тісні контакти.

Потрібно розуміти і наступний аспект - держава, у якій відбувся Майдан, не може підтримувати насилля проти людей. Зеленський таким чином нас позиціонує як демократичну державу", - наголосив Антон Кучухідзе.

Як повідомляв APnews, Лукашенко помститься Україні "дзеркальними" санкціями через підтримку європейських проти Білорусі.

Новини партнерів

В ОП заявили, що в Україні розгорнуть COVID-шпиталі в санаторіях і спортзалах
РФ введе додаткові сили на кордон Вірменії і Азербайджану