Білий дім відкоригував пресреліз про "підтримку України, як члена НАТО"

Білий дім відкоригував пресреліз про "підтримку України, як члена НАТО"
Читать на русском

У той же день держсекретар США Блінкен на зустрічі із Зеленським підтримав членство України в НАТО

Заступниця прессекретаря Білого дому Карін Жан-П'єр, відповідаючи на питання журналіста, заявила про підтримку прагнення України стати членом НАТО, однак на офіційному сайті її відповідь навмисно викреслили з опублікованої стенограми.

Про це повідомляє APnews з посиланням на NYPost.

Під час інтерв'ю журналістам на Air Force One Карін Жан-П'єр заявила, що двері в НАТО залишаються відкритими для претендентів. Але вони стануть членами альянсу, коли будуть в змозі виконати зобов'язання перед членами НАТО і зробити внесок в безпеку євроатлантичного регіону:

"Сполучені Штати підтримують зусилля України з просування реформ верховенства закону та економічного зростання, а також її прикордонної боротьби проти російської агресії", - заявила вона.

Журналіст CBS News Radio Стівен Кравець вирішив уточнити, чи підтримує США вступ України в НАТО, на що Жан-П'єр знову заявила:

"Так-так. Як я вже сказала, адміністрація Байдена має намір забезпечити, щоб двері в НАТО залишалися відкритими для претендентів, коли вони будуть готові та зможуть виконати взяті на себе зобов'язання. Тому вони повинні виконувати зобов'язання членства і робити свій внесок в безпеку євроатлантичного регіону".

Через 4 години на офіційному сайті Білого дому з'явилася стенограма брифінгу заступниці прессекретаря, в якій викреслили слова про Україну. Представник Білого дому підтвердив редагування пресрелізу та спробував виправдатися, сказавши, що Жан-П'єр обмовилася та її слова не відбивають офіційну політику США. Водночас вони не стали відмовлятися від того, що "двері НАТО відкриті для вступу України", але відредагований пресреліз говорить про зворотне.

Такі дії адміністрації Байдена можуть бути пов'язані з майбутньою зустріччю президента США і Росії, які дозволять уникнути негативної реакції з боку Володимира Путіна. Але разом з тим це показує мінливість адміністрації Байдена в політичних питаннях, а також щодо Путіна.

Раніше APnews також повідомляв, Вашингтон не буде домовлятися ні з ким про Україну без участі офіційних представників України.

Новини партнерів

У Києві поліцейський вкрав речі самокатника та поділився ними з колегами
"Змиріться, про*бали": донька судді Печерського суду "вляпалася" в скандал, заявивши, що Крим "не наш"