"Бідний" академік та людина Кучми: що відомо про нового віце-прем'єра з питань промисловості

"Бідний" академік та людина Кучми: що відомо про нового віце-прем'єра з питань промисловості
Ексклюзив
Читать на русском

Редакція APnews розбиралася, хто ж такий Олег Уруський та яке відношення він має до промисловості.

На засіданні парламенту 16 липня нардепи призначили Олега Уруського на посаду віце-прем'єр-міністра з питань оборонно-промислового комплексу. Відповідний проект постанови №3842 підтримали 250 народних депутатів. Сам Уруський вже приніс присягу члена Кабінету міністрів з трибуни Ради.

Редакція APnews розбиралася, хто ж такий Олег Уруський та яке відношення він має до промисловості.

Академік з політичними амбіціями

Олег Уруський народився 13 квітня 1963 року в місті Чортків Тернопільської області. Освіту здобув у сфері авіації - закінчив Київське вище військове авіаційне інженерне училище. Він доктор технічних наук, професор і лауреат Державної премії України в галузі науки та техніки. Крім того, Уруський є академіком Міжнародної академії аеронавтики та автором понад 50 наукових праць.

Уруський фактично весь час займав керівні посади на підприємствах оборонної промисловості, авіатранспортної галузі, машинобудуванні.

Так, з 1993 по 1996 рік обіймав посаду голови управління в Національному космічному агентстві. Після чого - до 2000 року - керував управлінням апарату РНБО при президенстві Леоніда Кучми

З 2000 по 2003 - перший заступник голови Державної комісії з питань оброни-промислового комплексу, а з 2003 два роки керував секретаріатом Кабміну. У 2005 році обійняв посаду заступника глави Міністерства промислової політики. Після цього він рік викладав у Харківському авіаційному інституті. Ще рік займав пост гендиректора НДТУ "Ротор", яке зараз збанкрутувало. З 2008 по 2009 рік обіймав посаду гендиректора ДАК "Авіація України". Також він встиг попрацювати в Укроборонпромі.

У 2015 році очолював Державне космічне агентство України. А 4 квітня 2020 року стало директором інжинірингової компанії "Прогресстех-Україна", основний замовник якої компанія Boeing.

Крім того, він є засновником кількох компаній, які працюють у сфері авіації.

Уруський одружений і має двох синів.

Читайте також:
Закон про медіа очима журналістів: Інформаційна диктатура чи ліцензія на правду?

Заробляє менше дружини

Останній раз декларацію майбутній віце-прем'єр подавав ще за 2018 рік, згідно з якою він разом з дружиною володіє чотирма ділянками землі в Київській області. Також у нього є квартира в Києві, яка поділена між його синами, а у його дружини будинок в селі Мостище площею 505 квадратних метрів.

При цьому у них в сім'ї дві машини - Audi А7 2016 року та Peugeot 2008, випущена в 2014 році.

Крім того, він задекларував корпоративні права в жердину компаніях.

Також на той момент він вказав лише 11 000 гривень доходу, а його дружина 146 050 гривень. Водночас у нього 75 000 доларів заощаджень, йому повинні 15 000 доларів, а також був кредит на суму в 19 400 гривень.

Мовний омбудсмен: Законопроект Бужанського - найбільша загроза для сучасної України
Рада призначила Уруського на посаду віце-прем'єра з ОПК

Новини партнерів