"Бідна, абсолютно нещасна країна": Рева розніс реформи Саакашвілі в Грузії

"Бідна, абсолютно нещасна країна": Рева розніс реформи Саакашвілі в Грузії
Читать на русском

Рева розповів, що розповіді про реформи в Грузії, неправдиві, а країна виглядає "бідною та нещасною"

Колишній міністр соціальної політики України Андрій Рева прокоментував інформацію про те, що третьому президенту Грузії, колишньому губернатору Одеської області Михайлу Саакашвілі запропонували стати віце-прем’єр-міністром із питань реформ. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву Реви в ефірі телеканалу ZIK.

Він розповів, що розповіді про реформи в Грузії, неправдиві, а країна виглядає "бідною та нещасною".

"Міф про грузинські реформи для мене рухнув у грудні 2017 року, коли я вперше був у цій країні. Все, що розповідає Саакашвілі про реформи в Грузії, це все брехня. На вигляд це бідна, абсолютно нещасна країна. І власне результатом всієї його діяльності є те, що він сьогодні знаходиться в Україні, а не в Грузії", - зазначив колишній міністр соціальної політики.

Також він підкреслив, що прикладом є Батумі, де побудували готель на березі моря, проте через відсутність державного управління там нема навіть централізованої каналізації.

"Це величезний блеф, починаючи від Батумі - прекрасні побудували на березі моря готелі для відпочинку. Тільки централізованої каналізації там нема, все пливе в море, тому що там, де потрібно, щоб було якесь управління державне, де повинно бути об’єднання зусиль підприємців, там державна влада не досягла успіхів. Вона досягла успіхів у рекеті, у державному рекеті підприємницьких структур, коштом яких наповнювався бюджет. Інакше кажучи, "методом Шарікова" - у цих забрати, цим переділити та віддати. Системи місцевого самоврядування в Грузії нема, системи прозорих офісів, про які ви в Україні прекрасно бачите і знаєте, в Грузії такої системи нема. Поруч в Азербайджані, де діє система ASAN, ви побачите справжню, прекрасну систему прозорих офісів і відсутності бюрократії на низовому рівні. Пенсійна реформа, яку вони просто взяли й посадили на бюджет пенсіонерів, зробили їм однакову пенсію, яка сьогодні на рівні мінімальної в Україні, сьогодні в Грузії отримують всі практично громадяни", - підкреслив Рева.

Колишній міністр соціальної політики прокоментував і поліцейську реформу, зазначивши, що, хоча корупція зникла, стан регулювання в Грузії жахливий.

"Я дуже просто хочу сказати. Реформа поліції, коли у поліцейських забрали право складати протокол, карати людей за порушення правил дорожнього руху, вони, крім побажати гарної дороги і попросити не порушувати, нічого більше не можуть. Отак була викоренена корупція, але якщо ви подивитесь на те, як здійснюється регулювання руху в Грузії, то ви такого жаху можете тільки в Африці побачити. І що стосується того, за що його вигнали, хочу нагадати. Казати по грузинському телебаченню, як гвалтували людей в тюрмах грузинських при Саакашвілі. І він дивився на все це, і нічого не робили, щоб це припинити. Якщо ми хочемо такий жах повернути в Україну, голосуйте за Саакашвілі", - резюмував Рева.

Як раніше повідомляв APnews, колишнього главу Одеської ОДА Михайла Саакашвілі можуть призначити віце-прем'єр-міністром з реформ.

Новини партнерів

Тоталітаризм за шматок хліба. Тиск на "заробітчан" може обернутися відставкою Кабміну
СБУ завадила наркоугрупуванню, яким "курував" професор хімії, виготовити 30 кілограмів амфетаміну. Відео