Безробітні українці отримають від держави до 90 000 гривен на свій бізнес

Безробітні українці
Читать на русском

Безробітний може отримати одноразову виплату

Державна служба зайнятості має намір впровадити кілька програм для розвитку підприємництва. Про це повідомляє прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

Так, одна з програм передбачає виплату одноразової допомоги по безробіттю для старту підприємницької діяльності для тих, хто зареєстрований в службі зайнятості. При цьому максимальний розмір фінпідтримки може досягати 90 тисяч гривень за умови призначення допомоги по безробіттю в максимальному розмірі. Середній розмір допомоги - 46 тисяч гривень.

Крім того, в проекті бюджету Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на цю ініціативу передбачена сума в розмірі 386 млн гривень, що в 4,7 раза більше ніж в минулому році.

"Кошти, виплачені безробітному одноразово для організації підприємницької діяльності, повертати буде не потрібно", - йдеться в повідомленні.

Учасниками програми можуть бути безробітні з 18 річного віку, які зареєстровані в державній службі зайнятості, але не уклали новий трудовий договір протягом одного місяця після реєстрації в службі зайнятості. Крім того, спільно з кар'єрним радником необхідно скласти план дій для відкриття власного бізнесу.

Водночас, особи, які протягом останніх 24 місяців перед реєстрацією працювали як фізична особа-підприємець, не зможуть бути учасниками програми, а також ті, хто вже отримували таку допомогу, але не здійснювали підприємницьку діяльність або припинили її протягом двох років.

За даними Мінекономіки, протягом минулого року власну справу за сприяння служби зайнятості розпочали 2 400 осіб, а в цьому році в планах служби - допомогти в створенні власного бізнесу вже 8 500 безробітним, що в 3,6 раза більше.

Новини партнерів

В Харкові знову перейменували проспект Григоренка на Жукова
В Україні зафіксували спад промислового виробництва на більш як 5%