Безпліддя, розсіяний склероз, анафілактичний шок: МОЗ спростувало найпоширеніші фейки про вакцинацію

Безпліддя, розсіяний склероз, анафілактичний шок: МОЗ спростувало найпоширеніші фейки про вакцинацію
Читать на русском

У міністерстві також запевняють, що Covishield це та ж вакцина, що й AstraZeneca, однак виготовлена на індійському заводі.

Міністерство охорони здоров’я України спростувало інформацію про те, що індійська вакцина Covishield не має нічого спільного з Astrazeneca, а також, що COVID-вакцини можуть призвести до безпліддя, розсіяного склерозу чи анафілактичного шоку.

Про це APnews пише з посиланням на сайт МОЗ.

“Covishield не має нічого спільного з Astrazeneca”

У МОЗ заявили, що інформація про те, що “Ковішилд” є “генериком”, який не має нічого спільного з вакциною Oxford/Astrazeneca, є помилковою.

У міністерстві запевняють, що Covishield це та ж вакцина, що й AstraZeneca, однак виготовлена на індійському заводі.

"Covishield виготовляють в індійському Інституті сироватки крові (Serum Institute of India) за ліцензією AstraZeneca. По суті, Covishield - це та сама вакцина AstraZeneca, тільки виготовлена на індійському заводі. Вона схвалена для екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ). Дозвіл на її використання також дали Велика Британія, Канада, Європейський Союз та Індія. В Україні теж ретельно вивчили всі документи, які надав виробник, та 22 лютого 2021 року зареєстрували цю вакцину для екстреного застосування", - йдеться у повідомленні.

“Serum Institute не має сертифікації”

Недостовірною у МОЗ назвали інформацію про те, що індійський Інститут сироватки (Serum Institute), на базі якого виготовили “Ковішилд”, не має української національної GMP-сертифікації, а тому вакцину його виробництва не можна застосовувати.

У МОЗ зазначили, що GMP-сертифікації Індії достатньо, щоб можна було використовувати цю вакцину в Україні.

"Дійсно вакцина Covishield не має української національної GMP-сертифікації. Але вона має її в Індії — країні, де її виготовили. Індійської GMP-сертифікації достатньо для того, щоб застосовувати цю вакцину в Україні. За наказом Міністерства охорони здоров’я №227 від 10 лютого 2021 року, при спрощеній процедурі реєстрації вакцини для екстреного застосування дозволяється використовувати GMP країни виробника", - йдеться у повідомленні.

“COVID-вакцина спричиняє розсіяний склероз”

Третім фейком, який спростував МОЗ, є розсіяний склероз, який нібито спричиняє вакцина проти коронавірусу.

"Насправді лише в єдиному випадку при випробуванні вакцини AstraZeneca повідомили, що у волонтера виявили розсіяний склероз, в іншому — запалення спинного мозку. В обох випадках експерти дійшли висновку, що хвороба не мала стосунку до вакцинації", - пояснили і міністерстві.

“Pfizer призводить до безпліддя”

Інформація про те, що американська вакцина Pfizer призводить до безпліддя у жінок, яку публікували деякі ЗМІ, теж виявилася неправдивою.

"Насправді якщо вакцина може викликати імунну відповідь проти плацентарного білка, те саме відбувалося б під час захворювання на COVID-19. Це означало б, що мільйони жінок дітородного віку по всьому світі, які перенесли COVID-19 за останній рік, не можуть мати дітей. А це неправда", - аргументували в міністерстві.

“Вакцини від COVID-19 спричиняють анафілактичний шок”

Міністерство охорони здоров’я також спростовує інформацію про те, що вакцини Pfizer і Moderna спричиняють сильний анафілактичний шок.

За їх даними, сильна алергічна реакція від вакцини фіксувалась лише в одному випадку на сотні тисяч вакцинованих

“За даними Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США, протягом десяти днів зі старту в США масової вакцинації препаратом Pfizer/BioNTech зафіксували 11,1 випадку важких алергічних реакцій на мільйон введених доз. У більшості пацієнтів, які їх мали, у минулому була тяжка алергія на інші ліки. У США під час щеплень вакциною Modernа зареєстрували 2,5 випадки алергічних реакцій на мільйон доз”, - зазначили у відомстві.

Як повідомляв APnews раніше, посол Британії запевняє українців: вакцини AstraZeneca і Covishield - ідентичні.

Новини партнерів

У Бундестазі прийнято заяву про цензуру та політичні переслідування в Україні
"Я розумів наслідки": Добринін виправдався за участь в російському шоу "Холостяк"