Безкоштовно тільки тест: одесит розповів про перші симптоми коронавірусу і реалії лікування в Україні

Безкоштовно тільки тест: одесит розповів про перші симптоми коронавірусу і реалії лікування в Україні
Ексклюзив
Читать на русском

Максим Головкін здав зразки для ПЛР-тесту 14 березня, а дізнався, що хворий тільки 25. При цьому лікарі йому 18 березня видали довідку, що він здоровий

Перші симптоми китайського коронавірусу чимось схожі на звичайну застуду і просто підіймається температура. Про це в коментарі APnews розповів одесит Максим Головкін, у якого діагностували коронавірус після повернення з США.

"Я спочатку не зрозумів, що це. Симптоми такі ж, як якщо людина, просто хворіє, як застудою. Просто піднялася температура. Великий фактор, який відрізняє це від застуди - дуже сильна втома тривалий час. Якісь дні я спав по 18- 20 годин - в самому розпалі хвороби. Зараз я сплю десь 14 годин, а я людина, яка зазвичай спить п'ять - шість годин. Спочатку великої різниці в симптомах немає. Якби не було цієї пандемії, я б навіть не представив, що у мене коронавірус. Просто хворів і все, але сильно втомлювався. Ще одна річ, яка є постійно, - ломота рук і ніг, особливо ввечері починає ламати та тягнути ноги та руки", - розповів одесит.

За його словами, температура через пару днів опустилася до норми, але через тиждень після цього почало боліти та тягнути з правого боку під ребрами. При цьому Головкін зазначив, що пару днів був нежить, а кашель з'явився вже в Одесі.

"Перший симптом з'явився 6 березня. Піднялася температура до 38,5 десь. Температура була 6 і 7, а 8, 9, 10 і 11 навіть відчував себе абсолютно нормально, не відчував себе хворим. 13 я відчув, що з правого боку починає боліти та тягнути і я поїхав в лікарню в Одесі, де мені поставили діагноз правостороння пневмонія", - згадує одесит.

При цьому він вказав, що зразки для ПЛР-тесту на коронавірус в Одеській інфекційній лікарні у нього взяли лише 14 березня, а 18 березня зробили експрес-тест, який показав негативний результат.

"У той день (13 березня, - ред.) мені тест не зробили, а зробили на наступний день - 14 числа - взяли мазок на коронавірус і тест на грип А і В. Тести на грип показали, що нічого немає, а тест на коронавірус повинні відправити до Києва. Мені ніхто не дзвонив до 18 числа, а 18 подзвонили та сказали, що з'явилися експрес-тести, а не ПЛР-тести. Мені зробили експрес-тест, який показали, що коронавірусу немає і зі словами "гуляйте" мене відпустили. 25 числа подзвонили та сказали, що ПЛР-тест в Києві показав коронавірус, хоча 18 мені видали довідку, що я здоровий ", - пояснив Головкін.

Після того, як лікарі діагностували covid-19, одеситу прописали два антибіотики, засіб від кашлю та імуномодулятор, які він купував самостійно. При цьому він зазначив, що в лікарні безкоштовно зробили тест на коронавірус.

"Мені прописали ліки, які сказали піти купити. Прописали два антибіотики, щось від кашлю і ще прописали якийсь апаратний імуномодулятор і все. З цих препаратів я купив антибіотики, один з них досить дешевий - менше ніж 50 гривень, а другий - десь 150 гривень. Імуномодулятор я не купив, бо мені за станом мого здоров'я його не можна приймати, але це правда, що він коштує шалених грошей - 8000 гривень за ампулу. Єдине, що зробили безкоштовно - тест на коронавірус", - поділився Головкін.

Крім того, Максим не знає, де міг заразитися коронавірусом. Він вважає, що це могло статися в Лос-Анджелесі, де він був по роботі.

Як раніше повідомляв APnews, в Україні станом на ранок п'ятниці, 3 квітня, зафіксовано всього 942 випадки зараження covid-19, з них 23 летальні.

Новини партнерів

У Києві вже майже 200 випадків коронавірусу і три смерті
Україна отримала препарат для лікування пацієнтів з коронавірусом - Степанов