Безглуздя чи "країна можливостей". Реакція "Слуг народу" на чутки про коаліцію з ОПЗЖ

Безглуздя чи "країна можливостей". Реакція "Слуг народу" на чутки про коаліцію з ОПЗЖ
Ексклюзив
Читать на русском

Редакція APnews поспілкувалась з депутатами від "Слуги народу", щоб зрозуміти, чи є місце чуткам про коаліцію з ОПЗЖ після місцевих виборів.

11 жовтня ЗМІ, посилаючись на слова "слуги народу" Олександра Качури, писали про те, що монобільшість може вибудувати певні конструкції співпраці з представниками партії "Опозиційна платформа – За життя", зокрема йшлося про нібито створення коаліції, проте слова щодо останнього згодом були спростовані.

Варто зазначити, що ще на початку серпня-місяця ЗМІ писали про ймовірність "ситуативної співпраці" "слуг" і ОПЗЖ.

Редакція APnews поспілкувалась з депутатами від "Слуги народу", щоб зрозуміти, чи є місце чуткам про коаліцію з ОПЗЖ після місцевих виборів.

Так, нардеп Дмитро Гурін не уявляє собі коаліцію монобільшості і ОПЗЖ у Верховній Раді. Він запевнив, що жодного разу дана тема не стояла на порядку денному фракції.

"Я про таке взагалі не чув. Я думаю, що це доволі важко, тому що концептуальні позиції дуже багатьох депутатів "Слуги народу" розходяться з позицією фракції ОПЗЖ. Я особисто не уявляю ситуацію такої більшості.

Можна писати все, що завгодно. Члени фракції також можуть давати і достовірну, і недостовірну інформацію, тому на це потрібно дивитися уважно. В публічному просторі, в просторі фракції такого обговорення я не чув жодного разу таку позицію. Якщо у когось є дуже великі інтереси поєднуватися з ОПЗЖ, то це може бути їхня особиста справа і симпатія, але ми зараз говоримо саме про коаліцію.

Я думаю, що питання коаліції з ОПЗЖ викликає певний спротив у активної частини суспільства, причому абсолютно різних поглядів. У мене такі заяви викликають певний подив, тому що мої батьки мешкають близько до окупованої території, у Маріуполі, тож у мене є позиція з приводу того, що відбувається на Донбасі, а там відбувається війна. Я думаю, що буде дуже важко поєднуватись таким політичним силам.

Наприклад, як пан Єрмак – він говорить у своїх політичних виступах прямо про те, що на сході України йде війна з людьми, які це прямо заперечують. Я не розумію, як так відбувається", - наголосив Гурін.

На запитання, чи виключає він ймовірність коліції, Гурін відповів:

"Ви знаєте, Україна – це "країна можливостей". Ви в Україні можете жити і приймати навіть участь у процедурі імпічменту американського президента, тому я не виключаю взагалі жодних можливостей.

Але я кажу про те, що це питання, коли ми говоримо про 250 депутатів фракції, я хочу подивитись на те, хто з них реально бажає об'єднуватися з ОПЗЖ і нести відповідні соціальні наслідки".

Варто зазначити, що "слуга народу" Євген Брагар навідріз відмовився коментувати ймовірність такої співпраці "СН" і ОПЗЖ:

"Я не можу це коментувати, тому що це питання обласних штабів та центрального керівництва партії".

Водночас Максим Бужанський, коментуючи галас довкола слів Олександра Качури, наголосив, що ЗМІ неправильно трактували їх.

"Це ЗМІ перекручено тлумачили Олександра Качура.

Немає ніякої коаліції, написали дурницю, а Качура спростував.

Просто безглуздя опублікували, нічого коментувати", - наголосив Максим Бужанський.

Як повідомляв APnews, нардеп від "Слуги народу" запропонував купувати російську вакцину від Covid-19.

Новини партнерів

Дебют мрії: захисник "Зорі" забив гол у свої ворота в першому матчі за збірну
У МОЗ пояснили, як будуть працювати "електронні медичні висновки"