Без відмови від свого громадянства: українцям хочуть спростити умови отримання паспорту РФ

Без відмови від свого громадянства: українцям хочуть спростити умови отримання паспорту РФ
Читать на русском

Українцям не доведеться відмовлятися від уже наявного громадянства на користь отримання громадянства Російської Федерації

У Держдуму внесли законопроект, який передбачає спрощення процедури отримання громадянства РФ для певних категорій громадян. Зокрема, згідно з ним, іноземцям не доведеться відмовлятися від уже наявного на користь отримання громадянства Російської Федерації. Про це APnews повідомляє з посиланням на законопроект, який 7 квітня був розміщений в базі законодавчої діяльності нижньої палати парламенту.

Також ініціатива пропонує скорегувати чинний закон, згідно з яким претендувати на отримання громадянства могли ті іноземці, які отримали посвідку на проживання або дозвіл на тимчасове проживання, і повинні були прожити в РФ більше 5 років.

Законопроект пропонує пом'якшити закон для деяких категорій, зокрема для громадян Білорусії, Казахстану, Молдови та України. Згідно із законопроектом, їх хочуть звільнити від необхідності дотримуватися цього п'ятирічного терміну, а також від обов'язку мати законне джерело засобів до існування.

"Виходячи з гуманітарних міркувань, з метою захисту прав і свобод людини і громадянина, керуючись загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права, законопроектом пропонується надати право звернутися із заявою за наявності дійсного дозволу на проживання, але без дотримання встановленого терміну проживання у Російській Федерації іноземним громадянам, які мають громадянство Республіки Молдова або України. Дані преференції пропонується також поширити на громадян Республіки Білорусь в рамках реалізації заходів щодо зближення держав - учасників Союзної держави, а також на громадян Республіки Казахстан, в зв'язку з тим, що російська мова в даній державі вживається офіційно і зазначені особи використовують його в повсякденному житті", - йдеться в пояснювальній записці.

На спрощену процедуру, згідно з проектом закону, зможуть розраховувати також:

  • особи без громадянства, які досягли 18-річчя і дієздатні, якщо вони мали громадянство СРСР, живуть і жили в державах, що входили до складу СРСР, і не отримали громадянство цих держав;
  • іноземці та особи без громадянства, які тимчасово або постійно проживають на території РФ, якщо вони перебувають у шлюбі з громадянином РФ, які проживають на території РФ, і мають в цьому шлюбі спільних дітей;
  • іноземці та особи без громадянства, які постійно мешкають в Росії, якщо вони знаходяться не менше трьох років у шлюбі з громадянином РФ, які проживають на території РФ (в даний час факт проживання в Росії не враховується законом).

Проект закону пропонує скоротити з 3 років до 1 року термін трудової діяльності в Росії, після закінчення якого на спрощену процедуру отримання громадянства РФ зможуть розраховувати ті, хто отримали після 1 липня 2002 року в Росії професійну освіту в організаціях РФ.

Раніше APnews повідомляв, що понад 85 тисяч мешканців ОРДЛО отримали громадянство Росії у спрощеному порядку.

Новини партнерів

Нардеп Поляков поставив ультиматум для звільнення "антиколомойского" закону від тисяч поправок
Священик розповів, як святити паску при пандемії і безпечно дотримуватися релігійних традицій