Без іспиту з російської мови: РФ спростила отримання громадянства українцям і білорусам

Без іспиту з російської мови: РФ спростила отримання громадянства українцям і білорусам
Читать на русском

Раніше українці і білоруси могли отримати громадянство Росії тільки після проходження співбесіди на знання мови

У Росії вступив в силу закон, що спрощує отримання громадянства РФ українцям і білорусам. Згідно з ним, скасовується обов'язковий іспит на знання російської мови при отриманні громадянства РФ. Про це APnews пише з посиланням на відповідний закон.

Зазначено, що закон "Про внесення змін до статті 331 Федерального закону" Про громадянство Російської Федерації" Путін підписав 18 березня, а вступив в силу він через 90 днів - 17 червня.

Так, раніше українці і білоруси могли отримати громадянство Росії тільки після проходження співбесіди на знання мови. Тепер же, якщо вони вільно розмовляють російською, то автоматично визнаються носіями мови і їм не потрібно здавати іспит. А якщо вони самі або їхні прямі родичі постійно проживають або раніше проживали на території РФ, СРСР або Російської імперії - це також дає право отримати громадянство РФ.

"Федеральним законом встановлюється можливість визнання громадян Республіки Білорусь і України, які вільно володіють російською мовою, носіями російської мови без проходження процедури співбесіди при наявності підстав", - наголошується в законі.

У МВС Росії відзначають, що цей закон може дозволити спростити отримання громадянства для більш ніж 200 тис. українців і білорусів, які зараз знаходяться в країні з видом на проживання.

Раніше APnews писав, що український командир бойового корабля намагався передати секретні дані російським спецслужбам.

Новини партнерів

Під Офісом президента мітингувальники влаштували "перестрілку" яйцями і пляшками
У МОЗ розглядають дозвіл на футбольні матчі з вболівальниками