Бар'єр або причина: Чи врятує система автофікасаціі порушень ПДР України від пробок та ДТП

Бар'єр або причина: Чи врятує система автофікасаціі порушень ПДР України від пробок та ДТП
Ексклюзив
Читать на русском

Автоексперт вважає, що наявність камер буде дисциплінувати водіїв

Впровадження відеофіксації порушень правил дорожнього руху призведе до зменшення пробок, які часто виникають через дорожньо-транспортних пригод. Про це в ексклюзивному коментарі APnews автоексперт Євген Муджирі.

"Якщо водії стануть дотримуватися швидкісного режиму, зменшиться ймовірність потрапити в ДТП. А враховуючи, що часто пробки виникають саме через ДТП (навіть дрібних, коли хтось когось притер і не в змозі заповнити форму" Європротоколу "), то пробок, навпаки, стане менше", - зазначив автоексперт.

При цьому він вказав, що відеофіксація порушень ПДР є хорошим методом для контролю за швидкісним режимом.

"Відеофіксація - це відмінний спосіб навести порядок хоча б на тих ділянках доріг, які контролюються камерами. Як показує досвід тієї ж Європи, куди люблять виїжджати на авто наші співгромадяни, це дійсно працює - адже там вони бояться порушити ПДР через небажання оплачувати потім кругленькі рахунки. У нас штрафи поки не такі високі, як там - скоріше, наші штрафи приблизно дорівнюють вартості проїзду по платних дорогах Європи", - пояснив Муджирі.

Крім того, він вважає, що наявність камер буде дисциплінувати столичних водіїв.

"Він стане бар'єром для порушників. Звичайні та законослухняні водії відчують полегшення, як мінімум від того, що звідки не візьмись не будуть вилітати гонщики та рух стане передбачуваним й безпечним", - підсумував автоексперт.

Варто зазначити, що перевищення швидкісного режиму карається штрафом від 255 гривень до 510 гривень.

Нагадаємо, що в перший же день система автофіксації зафіксувала 17 477 порушень, а на другий день кількість порушень ПДР в столиці скоротилася до 10 469 - на 40%.

Як раніше повідомляв APnews, камера автофіксації в першу хвилину роботи зареєструвала порушника ПДР.

Новини партнерів

Стали відомі імена всіх хворих на коронавірус депутатів
В Україні дозволили змінювати по батькові з 14 років