Бангладеш примусово депортує понад 100000 корінних жителів на безлюдний острів

Бангладеш примусово депортує понад 100000 корінних жителів на безлюдний острів
Читать на русском

Кілька сімей втекли з табору Кокс-Базару, щоб уникнути примусової депортації

Влада Бангладешу влаштувала незаконну депортацію корінного народу рохінджа на безлюдний острів. Понад 100000 людей під загрозою геноциду. Про це повідомляє APnews з посиланням на CNN.

За словами державного міністра закордонних справ Бангладешу Шахріара Алама, влада відправила судно з 1642 біженцями на острів Бхасан Чар, який знаходиться в Бенгальській затоці за 40 кілометрів від Бангладешу.

Уряд Бангладешу витратив кілька років на будівництво мережі притулків на острові для розміщення до 100000 осіб, які зараз проживають в таборах біженців в Кокс-Базарі, недалеко від кордону з М'янмою.

Однак у цього акту милосердя є інша сторона медалі.

Правозахисні групи та біженці стурбовані безпекою безлюдного острова, оскільки він вразливий до постійних циклонів і частково занурюється у воду під час сезонів дощів. Умови, які надали біженцям, обмежують їх права. Незалежна гуманітарна організація Refugees International назвало переселення недалекоглядним і нелюдським:

"Без об'єктивної оцінки умов життя на цьому острові - цей крок ніщо інше, як порушення міжнародних прав людини", - заявив представник Refugees International.

Влада Бангладешу будує об'єкти на Бхасан-Чарі протягом декількох років, щоб послабити табір біженців, де зараз проживає близько 1 мільйона біженців рохінджа. Багато з них втекли з М'янми, рятуючись від геноцидних дій країни.

ООН заявила, що уряд Бангладешу не надав доступ до острова для проведення технічних оцінок безпеки місцевості:

"Біженці рохінджа повинні прийняти самостійне рішення про переселення на острів, виходячи з перевіреної інформації про територію. Будь-яке переселення в Бхасан-Чар має бути схвалено ООН, яке проаналізує безпеку острова для всіх життєво важливих аспектах".

На острові розмістять до 100000 осіб в 120 укриттях. На цю мить туди вже перенаправили 993 біженці. Кожна сім'я буде проживати в окремому блоці розміром 3,6 на 4,3 метра з двоярусними ліжками.

Поселення було побудовано на висоті 4 метри на випадок циклонів. На території є 2 лікарні по 20 ліжок кожна, 3 школи.

Правозахисні організації висловили стурбованість, щодо примусового виселення біженців.

“Уряд Бангладеш ігнорує вказівку ООН не переміщати біженців на острів Бхасан Чар, поки організація не схвалить умови поселення. Якби все було гладко, то влада Бангладешу не поспішали б з переселенням і не намагалися втекти від ООН", - заявив Бред Адамс, директор Human Rights Watch в Азії.

Перші 300 поселенців, які опинилися в травні на острові після спроб втекти до Малайзії, заявили про масове голодування в знак протесту проти уряду через постійні побиття.

Раніше APnews повідомляв, у французьких Альпах розбився навчальний рятувальний гелікоптер.

Новини партнерів

Помічник нардепа відбувся штрафом за "п'яну" ДТП у Києві: рішення суду
Різких стрибків курсу валют в Україні не буде - нардеп