Байдену доведеться бути обережним у питаннях України через скандали з Burisma - політолог

Байдену доведеться бути обережним у питаннях України через скандали з Burisma - політолог
Ексклюзив
Читать на русском

Олексій Якубін вважає, що адміністрація Джо Байдена може тиснути на Україну для виконання Мінських угод

Скандали навколо Джо Байдена і його сім'ї навколо Burisma Group можуть вплинути на його політику щодо України. Про це в коментарі APnews розповів політолог Олексій Якубін.

"Необхідно розуміти, які цілі у демократів можуть бути з приводу України. Той факт, що Байден не чужий Україні, він багато разів тут був, знайомий особисто з багатьма українськими політиками, а це говорить про те, що він буде звертати увагу на Україну. Є й мінус всього цього, а саме скандали, які були пов'язані з Джо Байденом, його сім'єю та Україною, наприклад, ситуація з Burisma Group і таке інше", - зазначив експерт.

При цьому він вказав, що Байден на посаді президента не зможе приділяти Україні стільки ж уваги як раніше, а його рішення та контакти з українськими політиками будуть розглядатися опонентами пильніше.

"Так само варто розуміти, що є різниця: Джо Байден зразка 2015-2016 років, коли він був віце-президентом, та Джо Байден як президент. Очевидно, що якщо він стане президентом, то у нього буде набагато менше можливості приділяти увагу питанням України. Більш того, я не виключаю, що Байдену доведеться вести частину політики в рамках тієї, яка є зараз, а в питаннях України бути дуже обережним, тому що взаємодія з українськими політиками після скандалу, який був навколо Burisma, в тому числі й в США, будь-яке рішення по Україні буде розглядатися під лупою його опонентами", - пояснив Якубін.

Також він не виключає, що демократи можуть спробувати домовитися з Росією та тиснути на Київ, щоб українське питання не стало перешкодою.

"Я не виключаю, що Байден не так особисто буде проявляти політику по Україні, скільки реалізовувати консенсусний курс демократів, який цілком може опікуватися віце-президент Камала Харріс. З огляду на що у демократів будуть розв'язані руки по російському напрямку, то вони, на відміну від Трампа, можуть спробувати домовитися з Росією, як мінімум влаштувати якесь перезавантаження, що для демократів характерно. Я не виключаю, що заради цього Байден, його адміністрація підуть на те, щоб більш активно впливати на Україну аби Київ не став перешкодою для налагодження відносин з РФ. Тому США можуть більшою мірою стимулювати Україну виконувати Мінські угоди", - підсумував політолог.

Як раніше повідомляв APnews, президент США Дональд Трамп визнав Джо Байдена переможцем виборів, але тільки в "сфальсифікованих виборах".

У центрі Києва голодупі чоловіки в масках влаштували "забіг"
Ще один обласний центр України скасував карантин вихідного дня

Новини партнерів