Байден слабший за Трампа - якщо він переможе на виборах, Росія стане сильнішою - політолог

Байден слабший за Трампа - якщо він переможе на виборах, Росія стане сильнішою - політолог
Ексклюзив
Читать на русском

Ставлення інших держав до України формується через політику до Російської Федерації.

Якщо президентом Сполучених Штатів Америки стане лідер Демократичної партії Джозеф Байден, Росія "відчує більше свободи" на міжнародній арені. Все тому, що політика Байдена слабша за позиції чинного глави держави, Дональда Трампа.

Про це розповів політолог-міжнародник Антон Кучухідзе в коментарі редакції APnews.

Ще за правління Барака Обами, коли Росія анексувала Кримський півострів, демократи не вирізнялися ентузіазмом щодо тиску на РФ. Дональд Трамп виправив ситуацію, коли прийшов до влади у 2017 році, а згодом неодноразово посилював санкції проти Росії та зняв заборону на продаж Україні летальної зброї, яку в свій час ввів 44 президент.

"Якщо Байден стане президентом США, то це означатиме посилення Російської Федерації, тому що вся політика демократів (ред. – Джо Байден – лідер Демократичної партії в США) з періоду правління Барака Обами і з періоду віце-президентства Байдена призвела до зростання потуги РФ в регіоні пострадянських держав і на близькому сході. Зародився Північний потік-2, демократична адміністрація не тиснула на німців; коли у нас Росія забирала Крим, то американці казали, що "не треба провокувати якусь там ситуацію", але це були кулуарні рекомендації саме від демократичного штабу, які потім мали величезний вплив на вже нового президента в Україні, тому у них, відверто кажучи, була слабка політика.

Саме за Обами Путін зайшов в Сирію, ніхто йому нічого не говорив.

Саме за Обами була заборона продажу летальної зброї для України. Коли до влади прийшов Трамп, то він зняв цю заборону і передав "джавеліни". Трамп є більш реактивним", - наголосив Кучухідзе.

Політолог підкреслив, що ставлення інших держав до України формується через політику до Російської Федерації. Політика республіканця Трампа більш жорстка у ставленні до Росії, що автоматично визначає ставлення США до збройного конфлікту на Донбасі та України в цілому.

"Трамп посилив санкції проти Росії, дав зброю, почав просувати зріджений газ, в тому числі в Україні через Польщу, і вже в березні цього року Кабмін з американською компанією підписав меморандум про поставки цього газу.

Тобто, політика республіканця Трампа є більш активною і більш жорстокою у ставленні до Росії.

Що стосується України, то зрозуміло, що за того і за того президента підтримка територіальної цілісності збережеться, але відмінним фактором буде те, що демократи будуть більш слабкими, а республіканці більш рішучими з точки зору надання зброї, фінансів, підтримки, тиску на Росію і так далі", - констатував політолог.

Незважаючи на те, хто буде сидіти в Білому домі у Вашингтоні, державу на міжнародній арені утримує те, що вона сама із себе уявляє, наголошує Антон Кучухідзе.

"Якщо ми слабкі зсередини, у нас немає грошей, то ми не цікаві. Якщо ми маємо гроші, маємо вплив, як Ізраїль, наприклад, то з нами цікаво працювати, нам цікаво продавати більше зброї, в нас цікаво інвестувати і, зрозуміло, що Україні потрібно позбавлятися іміджу корупційної держави у східній Європі.

Подолання корупції, реформи, підняття економіки збільшать інтерес американського бізнесу до України безпосередньо. Я зараз не маю на увазі призму відносин з Росією, а безпосередньо до України", - зазначив політолог-міжнародник.

Водночас, варто зазначити, що навіть якщо переможе Джозеф Байден, українська влада в особі президента Володимира Зеленського без проблем зможе налагодити відносини з новою адміністрацією Штатів.

"Хто б не став президентом, а скоріше за все президентом стане Трамп, у президента України, у МЗС українського немає жодних проблем з тим, щоб налагодити відносини з новою адміністрацією США.

Тобто, президент Зеленський не вляпався у внутрішньо-політичні чвари та вибори. Відповідно, комунікацію буде налагоджувати більш-менш легко налагоджувати, ніж це було за попередньої влади, коли відбулася зміна президента і попередня влада вітала пані Клінтон, а потім не знала, як з Трампом зустрічатися, тому що їх не сприймали. Загалом комунікаційної проблеми в Україні за жодного президента в Україні немає і це плюс", - відзначив політолог Антон Кучухідзе.

Як повідомляв APnews, відрив між Трампом і Байденом на президентських виборах в США мінімальний.

Школа тисне на батьків через COVID-19: куди потрібно скаржитися
На тлі виборів під Білим домом в США почалася різанина, постраждали прихильники Трампа

Новини партнерів