Автономія може закінчитися: Китай прийняв закон про національну безпеку

Автономія може закінчитися: Китай прийняв закон про національну безпеку
Читать на русском

Документ передбачає заборону проводити антиурядові демонстрації і заклики за відокремлення від Китаю на території регіону

У Китайській Народній Республіці парламент ухвалив скандальний закон про національну безпеку Гонконгу. Про це повідомляє APnews з посиланням на BBC.

Документ передбачає заборону проводити антиурядові демонстрації і заклики за відокремлення від Китаю на території регіону. Також материковому Китаю дозволяється створити власну службу правопорядку.

Окрема влада Гонконгу не буде приймати цей законопроект, він набере чинності одразу після затвердження вищим керівництвом Китаю. Водночас активісти у Гонконгу переймаються, що закон може покласти кінець автономії регіону.

Відомо, що масові протести в адміністративному регіоні тривають з весни минулого року, коли активісти вийшли на вулиці через прийнятий урядом закон, який дозволив екстрадицію людей з Гонконгу до Китаю.

Як повідомляв APnews раніше, США мають намір ввести "потужні" санкції стосовно Китаю через кілька днів через обмеження прав та свободи жителів Гонконгу.

Новини партнерів

Показник бідності в Україні може досягти 45%, - Мінсоцполітики
Співачку Тоню Матвієнко намагався зґвалтувати лікар у дитячій лікарні