Авіація вийде з кризи не раніше 2023 року, квитки будуть дорожчати, а флот скорочуватись. В МАУ розповіли, як будуть виходити з колапсу

Авіація вийде з кризи не раніше 2023 року, квитки будуть дорожчати, а флот скорочуватись. В МАУ розповіли, як будуть виходити з колапсу
Ексклюзив
Читать на русском

Прес-секретар авіакомпанії "МАУ" розповіла, як один з найбільших авіаперевізників країни буде виходити з критичної ситуації на ринку авіації.

Очільник Міністерства інфраструктури Владислав Криклій заявив, що міжнародне авіасполучення не відновиться з 22 травня. В той же час, він закликав громадян не купувати квитки на рейси до інших країн до тих пір, поки не з’явиться офіційна заява про відкриття міжнародного авіасполучення.

Редакція APnews поспілкувалася з прес-секретарем авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" Євгенією Сацькою, щоб дізнатися, як один з найбільших авіаперевізників країни буде виходити з критичної ситуації на ринку авіації.

За словами прес-секретаря, "МАУ" скасовувала рейси із кожним продовженням карантинних заходів. Однак, квитки на рейси після 22 травня – продавалися. Ніхто не обмежував можливості українців щодо бронювання квитків.

"Так, квитки продавалися. Ані МАУ, ані будь-яка інша авіакомпанія, яка працює у міжнародній системі бронювання, не обмежувала можливості пасажирів щодо бронювання квитків. Зокрема, квитки авіакомпанія продає не в конкретний період, а керуючись "глибиною продажів" по всій своїй мережі маршрутів. У МАУ глибина продажів - це 12 місяців.

Враховуючи те, що з 17.03 в Україні були введені заходи, що обмежують пересування для громадян, та керуючись офіційними рішеннями органів влади, МАУ поступово із кожним продовженням карантинних заходів скасовувала рейси, які повинні були здійснюватися у період продовженого карантину. Жодні інші підстави для авіакомпаній, окрім як рішення про продовження карантину на певний період на певній території, не є достатніми для масового виведення рейсів із систем бронювання", - зазначила вона.

Євгенія Сацька заявила, що відновлення авіації в Україні здебільшого буде відбуватися вже взимку 2020-2021 року, а перспектива вийти на беззбиткову діяльність з'явиться лише в літню навігацію з квітня 2021 року.

"Президент авіакомпанії МАУ Євген Дихне в одному із інтерв’ю зазначив, що якщо говорити про ситуацію, в якій опинилася авіація, то не варто розраховувати, що проблеми ринку закінчаться, як тільки припиниться карантин в Україні. Країни закривали своє небо не одночасно. І в залежності від того, як пандемія буде розгортатися в кожній з країн, вони будуть відкриватися не одночасно.

Будучи мережевою компанією, яка забезпечувала економічні, бізнесові зв'язки, соціальні, сімейні, туристичні та багато інших видів зв'язків між населеннями країн, ми розуміємо, що всі ці зв'язки будуть в найближчі місяці зруйновані. Ми вважаємо, що авіація зможе вийти на докризовий час не раніше, ніж 2023 року. А поступовий вихід залежатиме від багатьох факторів, у тому числі від того, чи існує ризик повторного зараження, який спровокує так звану "другу хвилю". Наразі ми очікуємо, що період відновлення роботи компанії триватиме до початку літньої навігації 2021 року. Літо 2020 року пройде під впливом пандемії, а відновлення авіації буде відбуватися вже взимку 2020-2021.

При цьому, зима для всього авіаційного ринку – це завжди збитковий "низький" сезон, який дотується доходами літнього періоду. Відбудеться збіг двох факторів: збитки літа від простою через пандемію плюс початок і рестарт господарської діяльності в стабільно збиткову для всіх авіакомпаній зиму.

Перспектива вийти на беззбиткову діяльність з'явиться лише в літню навігацію з квітня 2021 року", - наголосила прес-секретар.

За її словами, цілком можливо, що у "МАУ" відбудуться скорочення персоналу.

"Флот вочевидь не збільшуватиметься. І скорочення ми не виключаємо. Кількість літаків та їх тип визначатиметься потребою в провізній ємності, яку формуватиме ринковий попит. Ми розробляємо плани рестарту і розраховуємо різні варіанти флоту на старті. Скорочення флоту і зменшення обсягів перевезень, звісно, спричинить скорочення персоналу. МАУ намагатиметься зробити все, щоб зберегти своїх високопрофесійних співробітників. Але скорочення ми не можемо виключати", - резюмувала Сацька.

На питання, чи варто очікувати на подорожчання квитків після відкриття міжнародного авіасполучення, прес-секретар авіакомпанії відповіла:

"Авіасполучення відновлюватиметься важко через те, що купівельна спроможність у світі в зв'язку з економічною кризою як наслідком коронавірусу буде низькою.

А в умовах низької купівельної спроможності і відсутності зв'язків, ринок буде відновлюватися дуже болісно і важко. Ціни на авіаквитки диктує ринок. Варто пам’ятати основне правило: дешеві квитки існують тільки на багатих ринках ( багатий ринок забезпечує достатній попит, високий коефіцієнт пасажирського завантаження – Load Factor - повітряних суден, а також конкуренцію на кожному конкретному маршруті). Якщо певні напрямки "просядуть" з точки зору попиту, конкурентності, а також платоспроможності пасажирів, то можемо говорити про підстави для подорожчання квитків. Наскільки – наразі спрогнозувати складно".

Як повідомляв APnews, у Мінінфраструктури заявили, що міжнародне авіасполучення не відновиться з 22 травня.

Новини партнерів

Готелі, спорт та ВНО: Зеленський розповів, що стане доступним на другому етапі пом’якшення карантину
Пожежі у Чорнобильській зоні повністю ліквідували, - Зеленський