Авіаперевезення повністю повернуться у "докарантинний" режим тільки у 2029 році - прогноз

Авіаперевезення повністю повернуться у "докарантинний" режим тільки у 2029 році - прогноз
Читать на русском

Розвиток авіаційного сектору багато в чому залежить від того, як скоро ефективна вакцина стане широко доступною.

Авіаперевезення відновляться до тієї "картини", яка була у 2019 році (тобто до моменту настання світової пандемії коронавірусу) аж у 2029 році. І це - за найгіршим сценарієм.

Про це APnews пише з посиланням на прогноз Європейської організації з безпеки повітряної навігації.

Експерти опублікували прогноз розвитку повітряного руху в Європі на найближчі 5 років.

Згідно з ним, у найбільш оптимістичному сценарії прогнозується, що до 2024 року трафік повернеться до рівнів 2019 року. Такий сценарій можливий за умови, що вакцина від COVID-19 стане широко доступною для подорожуючих до літа 2021 року.

А от за найгіршим сценарієм, у разі неефективності вакцини трафік в тому ж 2024 році становитиме тільки 75% від того, що був у 2019, а відновиться повністю він аж ближче до 2029 року.

Є ще й “проміжний” сценарій. Згідно з ним, якщо вакцина стане доступною у 2022 році, то у 2024 році трафік 2019 повернеться аж на 92%, а остаточно відновиться у 2026 році. Зазначається, що це - найбільш ймовірний сценарій розвитку подій.

"Навіть при позитивному сценарії ми не очікуємо відновлення до рівнів 2019 року аж до 2024 року. Є цілком реальна перспектива, що це відновлення може зайняти ще більше часу, можливо, аж до 2029 року. Це катастрофічна картина для галузі авіації та вона ясно показує, чому для держав так важливо приймати послідовні і погоджені заходи для підтримки цієї сфери, щоб пасажири знову відчували себе в безпеці"- заявив генеральний директор Євроконтролю Імонн Бреннан.

Фактично, прогноз показує, що розвиток авіаційного сектору багато в чому залежить від того, як скоро ефективна вакцина стане широко доступною.

APnews раніше писав, що в Україні почалась вакцинація від грипу - привезли 665 тисяч доз вакцини.

Авіаперевезення повністю повернуться у "докарантинний" режим тільки у 2029 році - прогноз
Після звільнення Трофімова Зеленський ліквідував посаду першого заступника голови ОП
Вітчим-нелюд "виховував" 4-річного пасинка до перелому ноги та струсу мозку

Новини партнерів