Аваков: 16 осіб екіпажу направлять у Китай для евакуації українців

Аваков: 16 осіб екіпажу направлять у Китай для евакуації українців
Читать на русском

Евакуюватимуть громадян України та іноземців із КНР в Україну 20 лютого.

Евакуація громадян України та іноземців із КНР в Україну відбудеться 20 лютого. Команда літака складатиметься з 16 осіб екіпажу. Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков у прямому ефірі програми "Свобода слова".

"Команда літака, яким евакуюватимуть громадян із Китаю до України, складатиметься з 16 осіб екіпажу: 6 пілотів, 9 бортпровідників, 1 технік, 2 лікарів, 1 медсестра. Також у літаку перебуватимуть поліцейські, військовослужбовці та працівник консульства. Всі члени екіпажу та супроводжуючі перебуватимуть у костюмах біозахисту. Літак буде розділений на зони. Пасажири забезпечуватимуться їжею, засобами особистої гігієни та санітарними засобами, в тому числі - медичними масками, які будуть змінюватися під час польоту", - розповів Аваков.

В аеропорту проводитиметься термометрія пасажирів китайською стороною з повідомленням медичного персоналу рейсу і повторно - українськими медиками безпосередньо перед посадкою в літак. У разі наявності температури тіла пасажира більш ніж 37,2 або наявності респіраторної інфекції - медперсонал прийматиме рішення про недопущення пасажира на рейс. Такі особи в супроводі консула будуть супроводжені в місцеву лікарню.

"Кожен пасажир, який буде евакуйований українським літаком, до посадки має підписати інформовану добровільну згоду на проведення ізоляції та спостереження за станом здоров'я, діагностику й лікування. У разі відмови - людина не евакуюватиметься", - сказав міністр.

Арсен Аваков зазначив, що після прибуття в Україну, літак прямує на санітарну стоянку, де всі проходять прикордонний контроль. Співробітники прикордонної та митної служби проводитимуть необхідні процедури в костюмах бактеріологічного захисту. Після висадки пасажирів проводитиметься дезінфекція місця стоянки, трапа, салону, багажного відсіку та кабіни пілотів. У літаку проводитиметься повна заміна фільтрів системи кондиціонування.

"Всього підлягатимуть обсервації орієнтовно 109 осіб. Пасажири, які прибули з КНР і члени екіпажу прямують до місця обсервації в автобусах у супроводі співробітників Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Колону з 4-х автобусів супроводжуватимуть автомобілі Патрульної поліції", - повідомив міністр.

Аваков: 16 осіб екіпажу направлять у Китай для евакуації українців
Аваков: 16 осіб екіпажу направлять у Китай для евакуації українців

Крім цього, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков представив двох працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій у костюмах бактеріологічного захисту, які працюватимуть з евакуйованими українцями із Китаю.

"Всі наші співробітники будуть забезпечені таким комплектом спецодягу. Він повністю захистить від процедур, що будуть проводитися. Так будуть одягнені всі, починаючи від водія в автобусі і завершуючи медиками та людьми, які будуть забезпечувати життєдіяльність усього цього об’єкту", - сказав міністр.

Аваков: 16 осіб екіпажу направлять у Китай для евакуації українців
Аваков: 16 осіб екіпажу направлять у Китай для евакуації українців

Працівник ДСНС зазначила, що у костюмі спекотно. Однак головне, що вони повністю захищають людей від будь-яких біологічних уражень.

Зазначається, що автобуси, в яких транспортуватимуться пасажири – також піддаватимуться дезінфекції. У період обсервації - від 14 діб, працівники МВС України здійснюватимуть охорону території корпусів, де знаходитимуться евакуйовані громадяни під пильним наглядом медиків.

"Приміщення з евакуйованими будуть посилені – буде утворене подвійне кільце захисту, охорони та знезараження. До охорони цієї території буде задіяно щодобово 47 співробітників – 30 поліцейських і 17 військовослужбовців Національної гвардії України. Чергуватимуть піші патрулі, автопатрулі, функціонуватиме контрольно-пропускний пункт і система відеоспостереження, поряд працюватиме Цілодобовий об'єднаний ситуаційний центр МВС", - наголосив Аваков.

Аваков: 16 осіб екіпажу направлять у Китай для евакуації українців

Нагадаємо, за добу від коронавірусу в Китаї загинули майже 100 осіб.

Новини партнерів

Останнє порушення: МЗС прокоментувало бій біля Золотого
Рада пішла на перерву, не ухваливши жодної поправки щодо ринку землі