Атака на держсайти та витік даних: у Держспецзв'язку заявили, що дані українців "не спотворені"

Атака на держсайти та витік даних: у Держспецзв'язку заявили, що дані українців "не спотворені"
Читать на русском

За словами заступника глави Держспецзв'язку, "відтоку важливих даних не сталося", але яку не важливу інформацію встигли злити хакери, він не уточнив.

Якщо раніше в Держспецзв'язку запевняли, що українці можуть бути спокійними за свої персональні дані та внаслідок масштабної атаки хакерів на урядові сайти витоку інформації не сталося. То зараз відомості трохи змінилися і викликають занепокоєння. Пише APnews.

Так, заступник голови Держспецзв'язку Віктор Жора під час брифінгу щодо ситуації з кібератакою заявив, що персональні дані українців "не спотворені", а важливої ​​інформації вкрадено не було.

"Під час атаки на сайти персональні дані громадян України жодним чином не спотворені. Витоку важливих даних не сталося", - повідомив Жора.

Така заява викликає занепокоєння, адже "спотворення" даних та "витік" – це різні поняття. І якщо вони не були спотворені, чи були вони вкрадені? Також не менш важливе питання – які "неважливі" дані встигли вкрасти хакери? APnews має намір отримати відповіді на ці питання від Держспецзв'язку.

Серед іншого, Жора розповів, що контент держсайтів пошкоджено не було, а зараз нібито відомчі портали відновлюють з резервних копій.

Також відомо, що відключення урядових ресурсів було примусовим і триватиме доти, доки не буде впевненості, що в системі немає сторонніх чи шкідливого програмного коду. Виходячи з цього, можна зробити висновки, що поки що немає гарантій, що сайти не контролюються хакерами.

Що було раніше

У ніч з 13 на 14 січня хакери здійснили масову кібератаку на низку урядових сайтів. Також атаку зазнав і портал "Дія". При вході на портали перед користувачем випливало повідомлення, продубльоване трьома мовами (українською, російською та польською).

У пресцентрі Держспецзв'язку запевнили, що внаслідок хакерської атаки витоку персональних даних не сталося, контент сайту змінено не було.

За заявою віцепрем'єр-міністра, міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, дані громадян України не постраждали через хакерську атаку на державні вебресурси.

"Дані українців у безпеці, оскільки постраждала працездатність деяких сайтів, а не реєстрів. Додаток "Дія" працював і працює стабільно", - повідомив він.

Новини партнерів

У Раді розповіли, що чекає на Україну у разі визнання ОРДЛО Росією
ДБР: Ухилення Порошенко від явки до суду призведе до більш суворого запобіжного заходу