Астрономи створили детальну 3D-мапу Чумацького Шляху для вивчення походження галактики

Астрономи створили детальну 3D-мапу Чумацького Шляху для вивчення походження галактики
Читать на русском

3D-мапа дасть можливість вченим виміряти прискорення Сонячної системи та масу галактики

Астрономи представили надточну тривимірну карту Чумацького Шляху, яка була складена на основі даних обсерваторії Гайя Європейського космічного агентства, про це повідомляє APnews з посиланням на The Guardian.

Карта містить достатньо деталей, щоб астрономи змогли виміряти прискорення Сонячної системи та обчислити масу галактики. Вона надасть ключ до розгадки створення Сонячної системи.

Ніколас Уолтон, член наукової групи ESA Gaia з інституту астрономії в Кембриджі, розповів:

"Ми отримали детальну карту зірок в 3D форматі, які знаходяться на відстані в кілька сотень світлових років. Слабкий потік зірок, помічений між двома сусідніми галактиками, свідчить про те, що масивне Магелланова Хмара поглинає Мала Магелланова Хмара. Картографуючи положення і рух зірок, зонд виявив деструктивні процеси за межами Чумацького Шляху".

Вченим також вдалося з'ясувати, що Сонячна система падає до центру Чумацького Шляху з прискоренням приблизно 7 мм/сек щорічно.

Обсерваторія Гайя обертається навколо планети з точки Лагранжа, яка знаходиться в 1496690 кілометрів від Землі. За останні 7 років зонд виміряв положення і швидкість майже 2 мільярдів зірок. Зібрана інформація дає підстави астрономам скласти воєдино розподіл матерії в Чумацькому Шляху, з яких вони дізнаються його масу.

Точка Лагранжа - область в космосі, де гравітаційні сили затримують об'єкти на одному місці, що дозволяє використовувати мінімум палива для Гайї. Віддалене географічне місце точки Лагранжа захищає зонд від світових забруднень, які псують огляд зірок.

"Зібрані дані дозволяють астрономам проаналізувати наші зіркові околиці та дізнатися відповідь на питання походження і майбутнього нашої галактики", - прокоментував Флор ван Леувен, аналітик з Інституту астрономії.

Керолайн Харпер, глава відділу космічної науки в Космічному агентстві Великобританії, додала:

"Протягом тисячоліть вчені всього світу були стурбовані місцем розташування зірок, їх масою. Ця карта допоможе розширити наші знання про всесвіт. Обсерваторія Гайя - наша гордість. Протягом 7 років вона транслювала дані положення і швидкості зірок. Завдяки телескопам, сьогодні в нашому розпорядженні найдокладніший тривимірний зоряний атлас".

Раніше APnews повідомляв, Китай стане третьою країною, яка доставить зразки місячного пилу на Землю.

Новини партнерів

П'яний начальник з ДСНС на смерть задавив людину на Хмельниччині
До збірної п'ятого туру ЛЧ потрапили відразу два українця