Астенія, відчай, суїцид. Психолог пояснила вплив коронавірусу на нервову систему

Астенія, відчай, суїцид. Психолог пояснила вплив коронавірусу на нервову систему
Ексклюзив
Читать на русском

Після декількох випадків суїциду в лікарнях, де лікують пацієнтів хворих COVID-19, редакція APnews з'ясувала у психолога причини таких дій.

Коронавірус може вражати судини центральної нервової системи та викликати суїцидальні думки. Про це в ексклюзивному коментарі APnews розповіла клінічний психолог Наталія Науменко.

За її словами, коронавірус може спонукати до суїциду і пояснюється це депресивними станами, які викликають симптоми хвороби.

“Є такі соматогенні депресії. Навіть звичайний грип може починатися з того, що у людини погіршується настрій: щось не так, все - не те, а вже потім наростає температура та інші симптоми. Після перенесеної хвороби може бути астенія, тобто людина відчуває себе слабкою, втомленою, не може зосередити увагу. Це може призводити до відчаю та депресивних станів”, - пояснила психолог.

Разом з тим психолог зазначила, що у її практиці не було випадків суїциду після коронавірусу, але з наукової точки зору - це цілком реально.

Більше того, за словами Науменко, коронавірус міг накластися на інші складні обставини у житті людини.

“Не виключено, що у людей, які покінчили з життям після коронавірусу, були складні життєві обставини. А коли наклалась на них хвороба, вони здалися”, - додала Наталя Науменко.

Психолог зазначила, що кожен такий “суїцидальний” випадок він унікальний і потребує окремої уваги.

Варто зазначити, що у київських лікарнях трапились одразу декілька випадків, коли пацієнти з коронавірусом здійснювали суїцид.

Як повідомляв Apnews раніше, у Києві пенсіонерка вистрибнула з вікна четвертого поверху лікарні, де лікують пацієнтів з COVID-19.

А у вересні в київській лікарні, де лікують хворих COVID-19, двоє чоловіків наклали на себе руки. Обидва впали з 2 поверху, попередньо, з одного і того ж вікна, з різницею в день. Це пацієнти медзакладу - чоловіки 68 і 48 років.

Читайте також:

Соматогенна депресія - вид депресії, в основі якої лежать будь-які інші проблеми зі здоров'ям: черепно-мозкові травми, менінгіти, інтоксикації, інсульти, або ж коронавірус.

Новини партнерів

У пацієнта з COVID-19 може бути негативний ПЛР-тест та КТ - Комаровський
Тимошенко випередила Зеленського і внесла в Раду проект закону про довічне ув'язнення за корупцію