АРМА розсекретила сім компаній, які претендують на покупку УМХ

АРМА розсекретила сім компаній, які претендують на покупку УМХ
Читать на русском

Деякі з учасників тендера не дотримувалися конкурсних умов.

Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА) опублікувало протокол засідання тендерного комітету, на якому розглядалися кандидати на управління "Українським медіа холдингом". Завдяки цьому стали відомі всі компанії, які претендують на активи УМХ. Про це APnews повідомляє з посиланням на протокол засідання тендерного комітету від 17 липня 2020-го року.

Всього в боротьбі за управління цим медіа-активом зійшлися сім різних компаній, серед яких є не тільки "1+1 Інтернет". При цьому тендер в результаті не відбувся через те, що документи від компаній не відповідали вимогам тендеру або не містили всієї необхідної інформації.

ТОВ "Об'єднана медіа група". Власником "Об'єднаної медіа групи" є Максим Варланов. За словами голови тендерного комітету Володимира Рудніченка, не змогла надати довідку про кількість співробітників з "необхідними знаннями і досвідом". А ця довідка є необхідною умовою для участі в тендері. Як заміну "Об'єднана медіа група" надала тільки кількість співробітників ДП ​​"Новий обрій", яких можна залучити на договірній основі. При цьому в разі розриву відносин з ДП "Новий обрій", "Об'єднана медіа група" не зможе належним чином управляти активами. Рівень доходів відповідно до очікувань ОМГ - близько 2 мільйонів гривень на місяць при витратах всього в 500 тисяч гривень.

ТОВ "1+1 Інтернет". Входить до медіа-холдингу "1+1 Медіа" Ігоря Коломойського. Проблемою цього учасника тендеру стали пропозиції про регулярне проведення зборів акціонерів і залученні топ-менеджерів на керівні посади. А подібні заходи неможливі (або дуже ускладнені) чинним законодавством. Заробляти на активах УМХ в "1+1 Інтернет" планують близько 25 мільйонів гривень при витратах в 19,1 мільйонів гривень.

ТОВ "Комунікаційний хаб "Економіка". Власником цього учасника тендеру є Костянтин Паршин. Основна проблема цього учасника - представникам АРМА не надали докази незалежності компанії від групи компаній" Український медіа холдинг ". Також представники компанії не надали виписки з банківських рахунків за останні півроку. У разі перемоги в конкурсі в компанії розраховують на дохід в 5,7 мільйона гривень при витратах в 3,7 мільйона гривень щомісяця.

ТОВ "Зручно". Власниками цієї компанії значаться Наталія Стефанович, Артем Козачок і Тетяна Лієва. У випадку з ТОВ "Зручно" в пакеті документів не тільки не вистачає багатьох довідок і документів. Більш того - ця компанія невірно вказала кількість юридичних осіб, які входять до складу УМХ. При цьому в компанії розраховують на дохід в 10 мільйонів гривень щомісяця. Витрати ж очікуються на рівні всього півтора мільйона гривень.

ТОВ "Ера-Медіа". Компанія, яка належить Оксані Тереховій, розраховує заробляти на активах УМХ 432 мільйони гривень при витратах на рівні 360,88 мільйонів гривень. Проблема ж компанії в тому, що в програмі управління вказано обрання своїх представників до складу наглядової ради. Однак такий тип заходів також входить в конфлікт з існуючим законодавством.

ТОВ "Видавництво Український Медіа Дім". Власник - Віктор Покатілов, а сама компанія вже видає деяку частину видань УМХ. Зокрема, у володінні "Українського Медіа Дому" вже є Корреспондент.net, який досі входить в групу УМХ. Проблемою ж для компанії Покатілова є те, що судячи з банківських виписок за червень 2020 го року на зарплати "Український Медіа Дім" витратив 310 тисяч гривень. З огляду на те, що в компанії працює 246 співробітників, зарплата одного працівника тут становить всього 1 260 гривень. На витрати ж в УМХ компанія Покатілова закладає 11 мільйонів гривень при очікуваних доходах в розмірі 14 мільйонів гривень.

ТОВ "Телерадіокомпанія Шансон". Компанія входить до складу радіохолдингу Business Radio Group, яким керують Анатолій Євтухов і його дружина Лариса Євтухова. Труднощі у ТРК "Шансон" пов'язані з тим, що заява на участь в тендері компанія подала 8 липня за крайній термін подачі документів до 3 липня. Не додає шансів ТРК "Шансон" і те, що на компанію накладений штраф в розмірі 294 тисяч гривень.

Відзначимо, що 20 липня в АРМА повторно оголосили конкурс з крайнім терміном подачі документів до 28 серпня. Перший конкурс на управління активами УМХ стартував 12 червня.

Читайте також:

Новини партнерів

"Умудрився перенести на ногах": Лукашенко заявив, що перехворів на коронавірус
Зі 100 жителів Криму тільки двоє "ностальгують" за Україною, - Медведєва