Арестович заявив, що Росія знову хоче "перевіряти" українські позиції на Донбасі

Арестович заявив, що Росія знову хоче "перевіряти" українські позиції на Донбасі
Читать на русском

Раніше спільна інспекція окремих українських позицій так і не відбулася.

Російські представники в Тристоронньої контактній групі знову почали вимагати проводити спільні перевірки українських позицій в зоні проведення ООС. Про це APnews повідомляє з посиланням на коментар спікера української делегації в ТКГ Олексія Арестовича для агентства "Укрінформ".

"Російська делегація хоче, скориставшись загостренням на фронті, яке вона сама і створює, проштовхнути механізм додаткового контролю режиму припинення вогню. Головна мета цього механізму - легалізація так званих ЛНР/ДНР в якості сторони конфлікту і переведення Росії в статус посередника. Ці "конструктивні" пропозиції полягали в тому, що росіяни вимагали повторити або легалізувати таку річ, як інспекція наших позицій, як в Шумах. Вони гребуть туди. Звичайно, ми їм сказали, що так не буде", - заявив Арестович.

Зрештою, навіть спільна перевірка позицій під селищем Шуми в Донецькій області так і не відбулася. Також Олексій Арестович заявив, що Україна готова обговорювати різні варіанти по контролю за дотриманням режиму тиші, але "точно не за рахунок того, що так звані ЛНР/ДНР контролюватимуть наші позиції".

Раніше APnews повідомляв, що в результаті обстрілу на території Донецької та Луганської області загинули два українських військовослужбовців. Спочатку надійшла інформація про загибель одного військовослужбовця. Пізніше стало відомо, що в результаті обстрілу загинув 22-річний матрос.

Новини партнерів

З 9 квітня в Україні розширюється "червона" зона: УЗ скасовує курсування ряду потягів
У Гаазький трибунал направили матеріали про Іловайський котел та бої за Донецький аеропорт