Арестович розповів, як Україна відповість на третю відмову Росії від перемир'я на Донбасі

Арестович розповів, як Україна відповість на третю відмову Росії від перемир'я на Донбасі
Читать на русском

Російська делегація вже відкинула відразу дві пропозиції – Леоніда Кравчука і представників ОБСЄ.

Найближчим часом Україна може підняти питання про відновлення Росією режиму припинення вогню на рівні політичних радників "нормандської четвірки".

Про це заявив спікер Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з врегулювання ситуації на Донбасі Олексій Арестович в ефірі "Україна 24", передає APnews.

Арестович нагадав, що російська делегація вже відкинула відразу дві пропозиції – Леоніда Кравчука, який закликав до повернення до режиму припинення вогню з 1 квітня, і представників ОБСЄ, які запропонували ухвалити спільну заяву, в якій закликали Росію і Україну взяти на себе зобов'язання використовувати додаткові заходи для припинення вогню.

"Тобто вони сказали, що чинних домовленостей досить, і ті не вимагають жодних рішень. Я думаю, що "відкрити" цей тупик ми зможемо на рівні політичних радників найближчим часом", - зазначив спікер ТКГ.

Крім того, він заявив, що "щось відбувається в середині російського військово-політичного керівництва", оскільки на попередніх консультаціях політичних радників "нормандської четвірки" Дмитро Козак сказав, що не бачить перешкод для того, щоб повернутися до повного і всеосяжного режиму припинення вогню на Донбасі. Тоді було заявлено, що саме так і потрібно зробити, однак через добу він змінив позицію.

Крім того, Олексій Арестович пов'язав таку реакцію російської сторони з тим, що "Росія, сприяючи загостренню ситуації на фронті та загибелі чотирьох українських військовослужбовців 26 березня, прив'язує це до засідань ТКГ або РНБО".

Як повідомляв APnews, Хомчак заявив, що Росія зі всієї своєї території стягує війська до кордонів України.

Новини партнерів

Вважали безвісти зниклим: чоловіка з Києва три роки утримували в неволі заради квартири
Що зміниться для українців з 1 квітня: пенсія, правила риболовлі й ціни на пологи