Арахамія повідомив про причину пожежі на складах боєприпасів у Балаклії

Арахамія повідомив про причину пожежі на складах боєприпасів у Балаклії
Читать на русском

Перший вибух стався через закладені підривні заряди.

Представник ТСК повідомив причину пожежі на складах боєприпасів у Балаклії - вона сталася через вибух закладених в землю підривних зарядів. Про це повідомив член тимчасової слідчої комісії та народний депутат Давид Арахамія у Facebook.

За словами Арахамії, експертиза встановила, що причиною одного з перших вибухів, який і спровокував пожежу, був підрив спеціальних зарядів. В результаті вибуху утворилася величезна воронка. Загалом було виявлено близько 10 подібних воронок.

"Її результати (експертизи - ред.) показали, що "воронка в районі перших вибухів утворилась внаслідок фугасної дії направленого вибуху заглибленого в ґрунт заряду бризантної вибухової речовини, до складу якої входили тринітротолуол (тротил), гексоген, тетранітропентаеритрит (ТЕН), що є характерним для підривних зарядів кумулятивно-фугасного принципу дії. Судячи з розміру воронки, для цього в землю мало бути закладено два ряди кумулятивно-фугасних зарядів по п’ять штук у кожному. Це приблизно 760 кілограмів вибухівки, якщо вести мову про, наприклад, КФЗ-1", - розповів нардеп.

Крім того, за матеріалами слідства, на момент вибуху в районі Балаклії не було жодних літальних апаратів, що виключає версію про підрив складів за допомогою безпілотника.

"Зрозуміло, що закласти стільки кумулятивно-фугасних зарядів неможливо так, щоб це ніхто не побачив. При цьому, їх встановлення потребує спеціальних знань та навичків. Це дає підстави припускати, що все робилося в умовах очевидності для військовослужбовців частини та не за один день. Але в матеріалах справи цього немає, а ті, хто вели розслідування, за дивним збігом обставин, після цього отримали підвищення по службі", - додав він.

Арахамія також зазначив, що ТСК наполягатиме на продовженні роботи.

"До 1 травня згідно з законом ТСК має надати повний звіт. Але оскільки за цей час ми встигли повноцінно розслідувати вибухи лише на одному з 5 об’єктів і частково почали Калинівку, ми будемо наполягати на продовженні роботи ТСК ще на 6 місяців", - наголосив Арахамія.

Також, як додав нардеп, завтра відбудеться розширений брифінг ТСК щодо питання пожежі на складах у Балаклії.

Нагадаємо, що пожежа на складах боєприпасів в Балаклії спалахнула 23 березня 2017, результатом чого стало детонування. Тоді справу у прокуратурі вважали диверсією.

Новини партнерів

У Почаєві хочуть ввести надзвичайний стан: у місті зафіксували 110 випадків COVID-19
У гуртожитку Запоріжжя зросла кількість хворих на COVID-19