Арахамія озвучив умови України щодо гарантій безпеки

Арахамія озвучив умови України щодо гарантій безпеки
Читать на русском

За словами Арахамії, делегації України та Росії працювали над форматом, але нічого підписувати не збираються.

Учасник української переговорної делегації Давид Арахамія повідомив про перші підсумки українсько-російських переговорів у Стамбулі. Він зазначив, що Україна вже має першу перемогу – переміщення переговорів з Білорусі до Туреччини. Пише APnews.

За словами Арахамії, Україна бачить Туреччину як одну з гарантій безпеки для нашої країни.

"Ми знаємо, що система безпеки світу дала тріщину. Наша пропозиція, ми працювали над форматом, але ми нічого не підписуємо, про нову систему гарантій безпеки для України. Це новий міжнародний договір, який ратифікує. Ми навчені Будапештським меморандумом", - повідомив він.

Також серед гарантів запропоновані країни Ради безпеки ООН, США, Великобританія, Франція, Німеччина, Канада, Польща, Ізраїль. Інші країни також можуть приєднатися до договору за своїм бажанням.

Країни-гаранти за аналогом 5 статті НАТО протягом 3 днів будуть проводити консультації та будуть зобов'язані надати допомогу. Деякі країни вже дали попередню згоду.

"Це та система, на якій ми хочемо збудувати нове майбутнє України. Також ці гаранти повинні допомагати вступити до ЄС", - зазначив Арахамія.

Водночас питання з ОРДЛО та Кримом залишаються нерегульованими, тому країни-гаранти не працюватимуть на цих територіях.

Арахамія також наголосив, що український уряд визнає "тільки ті кордони України, які визнані у світі, жодних компромісів".

"У нас є закон про загальнонаціональний референдум. Для нього має бути мир. Ми запитали у росіян, чи визнають вони Віденську конвенцію. Вони сказали, що так. Тобто договір під тиском не визнається. Тому для референдуму потрібен мир. Жоден гарант не буде підписувати договір під тиском. Якщо всі сторони приймуть таку позицію - буде відведення військ, повернення людей і тоді референдум", - наголосив він.

Раніше APnews повідомляв, радник голови Офісу президента Михайло Подоляк вийшов на короткий брифінг, у якому розповів про перебіг зустрічі української та російської делегацій у Стамбулі.

Новини партнерів

Україна запропонувала проводити переговори щодо статусу Криму протягом 15 років – Подоляк
Число жертв внаслідок обстрілу Миколаївської ОДА збільшилося до семи людей. ДСНС опублікували страшні фото