Антимонопольний комітет відкрив справу проти Приватбанку та Ощадбанку

Антимонопольний комітет відкрив справу проти Приватбанку та Ощадбанку
Читать на русском

Банки підозрюють у зловживаннях в сфері еквайрингу.

Відносно двох банків - "Приватбанку" і "Ощадбанку" - Антимонопольний комітет України відкрив справи за ознаками зловживання монопольним становищем. Про це APnews повідомляє з посиланням на прес-службу АМКУ.

На цей раз мова йде про можливе зловживання становищем на ринку послуг еквайрингу. Відзначається, що представники Антимонопольного комітету деякий час досліджували ринок еквайрингу, і особливо - в частині встановлення розміру "інтерчейндж" - однієї зі складових еквайрингових послуг.

Еквайринг - можливість для людей оплачувати товари і послуги банківською картою або через мобільний телефон. Також в поняття входять банківське і технологічне обслуговування - передача та обробка даних клієнта.

Інтерчейндж - комісія, яку виплачують один одному організації, що займаються обслуговуванням банківських карт.

І в ході цього дослідження фахівці АМКУ встановили, що дії "ПриватБанку" та "Ощадбанку" не відповідають законодавству про захист економічної конкуренції. Йдеться про завищену комісії за послуги еквайрингу. При цьому в прес-слжбу Антимонопольного комітету зазначають, що відповідні послуги надавали близько 30 банків, тобто потенціал для конкурентного ринку зберігався.

Однак в АМКУ вважають, що "Ощадбанк" і "ПриватБанк" встановлювали завищені комісії за операціями, які не несуть витрати на інтерчейндж. Тобто навіть не дивлячись на те, що необхідність платити інтерчейндж не було, банки не змінювали розмір комісії - а це означає встановлення завищених тарифів за послуги, які надає один банк.

Остаточне визначення комітетом положення відповідачів у справах, наприклад - чи є це одноосібної або колективної монополією, стане можливим тільки після закінчення відповідного розслідування.

Раніше APnews повідомляв, що "ПриватБанк" хочуть виставити на продаж. Це повинно допомогти українській банківській системі здобути більшу незалежність.

Новини партнерів

Зеленський після зустрічі з Макроном: відносини тепліші, ніж погода
Нардеп Леонов: голова МОЗ Степанов експериментами убив малий та середній бізнес