"Антиколомойський" закон унеможливить притягнення до відповідальності попередню владу - політолог

"Антиколомойський" закон унеможливить притягнення до відповідальності попередню владу - політолог
Ексклюзив
Читать на русском

За його словами, законопроект унеможливлює притягнення до відповідальності чиновників, які вивели з українського ринку близько 100 банків

Законопроект №2571-д "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності" вирішує завдання минулого, а не майбутнього. Про це в ексклюзивному коментарі APnews повідомив політолог Руслан Бортнік.

"За великим рахунком зараз це, можливо, стабілізує ситуацію, дозволить отримати кредит від Міжнародного валютного фонду. Адже за великим рахунком цей закон вирішує завдання не майбутнього, а завдання минулого. Загалом це неправильно, адже закони мають вирішувати завдання сьогодення завжди або майбутнього", - сказав він.

За його словами, законопроект унеможливлює притягнення до відповідальності чиновників, які вивели з українського ринку близько 100 банків.

"Чому завдання минулого? Тому що фактично він обнуляє або робить неможливим притягнення до відповідальності політиків, очільників Національного банку, який в період з 2014 по 2017 вивели з українського ринку близько 100 банків, з них 90 українських, інші - з іноземним капіталом, які рефінансували систему на 500 мільярдів гривень, 44 з яких так і не повернені. Вони отримали в управління заставне майно цих банків на суму 450 мільярдів гривень і реалізували його із загальною вартістю 5%. Тобто не 95, а за 5% від вартості його реалізували. Зрозуміло, що це була схема по забезпеченню контролю над нашим банківським ринком, який є, своєю чергою, генератором всієї економіки, з боку команди Петра Порошенка і деяких західних інституцій", - підкреслив Бортнік.

Політолог зазначив, що після схвалення законопроекту власники банків будуть звертатись до міжнародних судів, оскільки в Україні не зможуть ні на що розраховувати.

"І зрозуміло, що після схвалення такого закону ця схема фактично легалізовується заднім числом. Тепер власники банків, вони зможуть оскаржити рішення Національного банку, але вони ніколи вже не зможуть повернути свої банки. Максимум, на що вони можуть розраховувати, це на незначну компенсацію в розмірах, які будуть визначатись Національним банком чи аудиторською компанією, яку найме Національний банк. Це певним чином індульгенція всіх політиків періоду 2014-2017 років, бо закон в цій частині зробить неможливим розслідувати численні злочини в банківському секторі. Україні цей закон сьогодні дасть певну ситуативну стабілізацію і відстрочить настання судових вироків від колишніх власників банків на пізніший період. Тепер ці власники банків підуть в міжнародні суди і отримають рішення цих міжнародних судів пізніше. Через три-чотири роки, можливо. В Україні вони не зможуть досягнути справедливості. Тобто це зробить цю проблему банківську проблемою не цієї влади, а наступної. Повториться ситуація як з діамантовими прокурорами, багатьма учасниками колишніх санкцій, тим самим Портновим, коли помилки попередньої влади оплачує ця влада. Так само помилки цієї влади оплатить наступна влада", - підкреслив Бортнік.

Як повідомляв APnews раніше, депутати на позачерговому засіданні 13 травня прийняли "антиколомойский" закон (законопроект №2571-п), необхідний для співпраці України з МВФ.

Новини партнерів

Порятунок бізнесу або рука в кишеню українців: що запропонували "Слуги народу" під виглядом "культурного збору"
Готелі, спорт та ВНО: Зеленський розповів, що стане доступним на другому етапі пом’якшення карантину