Анархія на вулицях Одеси: інфекціоніст прогнозує новий масштабний спалах Covid-19

Анархія на вулицях Одеси: інфекціоніст прогнозує новий масштабний спалах Covid-19
Ексклюзив
Читать на русском

Редакція APnews з’ясувала, чим обернеться для українців порушення карантину та ігнорування санітарно-епідеміологічних норм.

В Україні за останні два тижні зафіксовано ряд антирекордів захворювання на коронавірус. Найвищий показник – 1109 інфікованих за добу.

При цьому, цифри у коронавірусній статистиці не зупинили тисячі українців, які 28 і 29 червня кинулися на відпочинок до Одеси. Про дистанцію і масковий режим годі й говорити.

Редакція APnews поспілкувалася з інфекціоністом, щоб з’ясувати, чим обернеться для українців порушення карантину та ігнорування санітарно-епідеміологічних норм.

Інфекціоніст Інна Андрусович переконана, що новий спалах COVID-19 не змусить на себе чекати.

На питання, чим для України обернуться масові гуляння в Одесі, вона відповіла:

"Зростанням захворюваності. Більше нічим. Всім просто набридло, всім нудно, особливо молоді. Їм хочеться чогось більш драйвового, а не сидіти вдома, особливо, коли хороша погода.

Сидіти вдома важко, навіть якщо ти не дуже молодий. Все одно на вулиці набагато легше, особливо з дітьми і особливо, коли є хороша компанія".

Інфекціоніст зазначила, що у молоді набагато легше протікає захворювання на COVID-19, якщо вчасно звернутися до лікаря.

"Я спостерігаю зі свого досвіду, що молоді люди переносять хворобу легко. Так, не без того, що є випадки, коли і у молодих є важкий перебіг захворювання на коронавірус, але в більшості випадків - це легкі течії, якщо людина вчасно звертається і вчасно виконує всі рекомендації лікаря.

Що стосується більш похилого віку, то люди як сиділи на дачах, так і сидять. Вони більш відповідально підходять до дотримання карантину", - наголосила Андрусович.

Також вона пояснила нам, чому збільшилась кількість зафіксованих випадків захворювання на коронавірус:

"По-перше, стало більше тестувань, і вони зараз більш доступні. По-друге, всі почали більше спілкуватися, і при цьому заражати один одного.

Взимку всі були налякані статистикою, а зараз люди просто розслабилися, і почали з'являтися "погрішності" в дотриманні карантинних заходів та санітарно-гігієнічних норм.

Я думаю, що показники захворюваності будуть рости і рости. За вихідні дні ми бачимо невеликий спад, але, мені здається, це тому, що не зверталися (ред. - в лікарню) і не всі повернулися з відпочинку. Всі повернуться, обстежаться і, я думаю, до середи, четверга буде "результат"".

Раніше APnews повідомляв, чому цифри у коронастатистиці більше не лякають людей. Психолог пояснила, чому українці масово ігнорують карантин.

Новини партнерів

Сумнівна дезінфекція і "поюзані" маски. Як найбільші ринки Києва роблять вигляд, що коронавірусу не існує
Цифри у коронастатистиці більше не лякають. Психолог пояснила, чому українці масово ігнорують карантин