АМКУ розслідує справу проти "Нафтогазу" через завищення цін на газ для населення

Читать на русском

З 1 листопада 2018 року компанія встановила ціну на газ на рівні, який неможливо було б встановити за умов існування конкуренції.

Антимонопольний комітет України розпочав розслідування проти НАК "Нафтогаз України" через завищення цін на газ для населення починаючи з 1 листопада 2018 року. Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

"Антимонопольний комітет України почав розгляд справи за ознаками вчинення приватним акціонерним товариством "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України"" порушення Закону України "Про захист економічної конкуренції" у вигляді зловживання монопольним становищем на ринках природного газу шляхом встановлення, починаючи з 1 листопада 2018 року, ціни на природний газ на рівні, який неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції", - йдеться у повідомленні регулятора.

Як зазначає АМКУ, "Нафтогаз" продає природний газ постачальникам для потреб населення.

В той же час, компанія встановлює на цьому сегменті ринку ціни, засновані на ціні для промисловості, запропонованої цією ж компанією.

"За наявною в Комітеті інформацією, "Нафтогаз України" встановлював для промислових споживачів ціни, які вищі за ті, що сформувалися б в умовах конкуренції, зокрема за результатами електронних біржових торгів на ТБ "Українська енергетична біржа" і на європейських хабах за умовами доставки газу до кордону України (NCG)", - повідомляє АМКУ.

Як повідомляв APNews, у Нафтогаз підрахували, скільки газу Росія викачала з надр Криму з моменту анексії.

Новини партнерів

У МОЗ розвіяли міфи про маски, що захищають від коронавірусу
Фото дня. У Житомирі продають картоплю з елітного Rolls-Royce Phantom