АМКУ порушив справи проти 6 постачальників газу, які завищували ціни для населення

АМКУ порушив справи проти 6 постачальників газу, які завищували ціни для населення
Читать на русском

У Комітеті виявили, що з листопада 2020 року по січень 2021 року ці компанії пропонували українцям ціни, які в середньому були на 40% вищими за ринкові.

Антимонопольний комітет України порушив справи проти шести газопостачальників, які пропонували газ для українців за завищеними цінами. Такі їх дії містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольними (домінуючим) становищем на ринку.

Про це APnews пише з посиланням на заяву Антимонопольного комітету (АМКУ).

“Це (завищення цін - ред.) могло призвести до ущемлення інтересів споживачів, яке було б неможливим за умови існування значної конкуренції на ринку”, - наголосили у АМКУ.

Так, йдеться про порушення справ проти:

  • ТОВ «Київоблгаз збут»;
  • ТОВ «Житомиргаз збут»;
  • ТОВ «Чернігівгаз збут»;
  • ТОВ «Черкасигаз збут»;
  • ТОВ «Уманьгаз збут»;
  • ДП «КиївГазЕнерджі».

У Комітеті виявили, що з листопада 2020 року по січень 2021 року ці компанії пропонували українцям ціни, які в середньому були на 40% вищими за ринкові. Зокрема, ціна газу у «Київоблгаз збут» була вищою за ціну, запропоновану «ГК "Нафтогаз України"», на 38,52%, а різниця з цінами ТОВ «Мегаватт енерго» становила аж 43,41%.

У АМКУ зазначили, що подібні факти виявили і в інших регіонах, однак наразі щодо них ще тривають дослідження. Зараз споживачі можуть міняти газопостачальників, якщо ті виявились недоброчесними.

Раніше APnews писав, що газ увійшов до списку соціально значимих товарів в Україні.

Нагадаємо, 18 січня прем'єр-міністр Денис Шмигаль затвердив граничну ціну на газ на рівні 6, 99 гривень за кубометр. За словами політика, встановлена ​​урядом ціна нижче на 1,5 грн за куб від тієї, яка була у 2018-2019 роках. У зимові місяці тих років платіжки в середньому становили 2,5-3 тисячі гривень, або 75% від тодішньої мінімальної зарплати.

Новини партнерів

Вітренко заявив, що піде з Міненерго, якщо його не призначать міністром
Байден призначив єврейку-трансгендера помічником міністра охорони здоров'я США