"Акт цензури та свавілля влади": у РФ відреагували на продовження санкцій проти російських сайтів в Україні

"Акт цензури та свавілля влади": у РФ відреагували на продовження санкцій проти російських сайтів в Україні
Читать на русском

МЗС Російської Федерації вважає це актом цензури, спрямованим на зачистку інформаційного простору країни від альтернативних точок зору

Президент України Володимир Зеленський підписав указ №184/2020, яким продовжив дію застосування санкцій до російських соціальних мереж. На що в Росії відреагували та назвали це актом цензури. Про це APnews повідомляє з посиланням на прес-службу МЗС РФ.

"В черговий раз українське керівництво продемонструвало на практиці, що не збирається переглядати дискримінаційну і протиправну політику щодо російських медіа-ресурсів. Розцінюємо цей крок як акт прямої цензури, спрямований на зачистку інформаційного простору країни від альтернативних точок зору", - повідомили в МЗС.

І відзначили, що подібні дії вважають грубим порушенням таких основоположних принципів міжнародного права, як свобода вираження поглядів та рівний доступ до інформації.

"Блокування російських інтернет-ресурсів - це лише "мала частка" свавілля щодо ЗМІ в Україні, де журналістська діяльність давно пов'язана з ризиком для життя і свободи. Київська влада веде послідовну політику репресій щодо ЗМІ, посилюючи законодавство і держрегулювання медіа-простору, а також застосовуючи адміністративні та інші форми тиску на журналістів", - написали в прес-службі МЗС Російської Федерації.

Згадали також сайт "Миротворець", який вважають екстремістським, протиправним і тим, який представляє пряму загрозу безпеці журналістів. РФ звернулася до міжнародних структур та правозахисних НУО, в тому числі до представників ОБСЄ з питань свободи ЗМІ відреагувати на ситуацію належним чином.

Нагадаємо, мова йде про обмежувальні заходи щодо певних фізосіб, а також понад 468 російських інтернет-ресурсів, соціальних мереж та IT-компаній, серед яких - «Яндекс», «Яндекс.Україна», «Mail.ru», «ВКонтакте», «Однокласники», «Лабораторія Касперського», «Доктор Веб» та інші.

Раніше APnews писав, щоу "Слузі народу" запропонували заблокувати Telegram в Україні.

Читайте також:
По стопах Росії: чому нардепи хочуть заблокувати Telegram в Україні та чим це обернеться

Новини партнерів

Ляшко заявив, що керівники медзакладів повідомляють лише про кожного другого медика з COVID-19
Справа Стерненка. Юрист пояснив, чому вбитому чоловікові вручили підозру і наскільки це законно