Академік Загородній став новим головою НАН України замість Патона

Академік Загородній став новим головою НАН України замість Патона
Читать на русском

Анатолій Загородній автор понад 200 робіт

Новим президентом Національної академії наук України обрали академіка Анатолія Загороднього. Про це повідомляє APnews з посиланням на прес-службу НАН.

"Шляхом таємного голосування двома третинами голосів виборців Президентом Національної академії наук України обрано академіка Анатолій Глібович Загородній", - йдеться в повідомленні.

В одному з інтерв'ю Загородній заявив, що його головним завданням на посаді керівника НАН - посилення репутації, підвищення престижу і посилення ролі Академії.

"Потрібно продемонструвати значення і роль Академії шляхом досягнення наукових результатів дійсно світового рівня. Ключова роль в цьому повинна належати фундаментальним дослідженням ... Потрібно відстежувати тренди світової науки та оцінювати можливості початку таких досліджень в академічних інститутах. І нам потрібно докорінно змінити ставлення громадськості до Академії...", - зазначив академік.

Що відомо про Загороднього

69-річний академік ролом з Полтавської області. Він з 2011 року обіймав посаду віце-президента академії, з 2002 року пост директора Інституту теоретичної фізики, йому 69 років. Він родом з Полтавської області, очолює комісію по роботі з науковою молоддю НАН України, входить в Наукове товариство імені Шевченка та Українське фізичне товариство.

Загородній має докторський ступінь в галузі фізико-математичних наук і написав понад 200 робіт, серед яких монографія "Статистична теорія плазменно-молекулярних систем".

Варто зазначити, що покійний Борис Патон за життя говорив про Загороднього як про наступника.

Як раніше повідомляв APnews, 19 серпня помер видатний український вчений, академік Борис Патон.

Новини партнерів

Скандал в голландській клініці: місцевий гінеколог нишком запліднив 17 жінок
Мода на суїцид проходить, в хід вступає анорексія - психіатр