Аграрна катастрофа. Україна втратить понад чверть врожаю зерна через посуху

Аграрна катастрофа. Україна втратить понад чверть врожаю зерна через посуху
Ексклюзив
Читать на русском

Іван Томич зазначив, що найбільше втратять фермери на півдні України

Найбільші збитки від посухи зазнали фермерські господарства в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях. Про це в ексклюзивному коментарі APnews розповів колишній президент Асоціації фермерів і землевласників України Іван Томич.

"Найбільших збитків зазнали господарства на півдні України, які займаються зерном, а саме фермери в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях. Там ситуація досить погана, а в деяких господарствах критична, де зберуть на 30-40% врожаю менше. По Україні урожай пшениці зберуть на 25-30% менше в порівнянні з минулим роком", - зазначив Томич.

При цьому він вказав, що фермери, які займаються ранніми фруктами, зазнають великих збитків через заморозки.

"Морози, які вдарили по ранньому урожаю персиків, вишні, черешні, сливи. Їх урожай буде мінімальний в цьому році, тому господарства зазнають серйозних збитків. Що стосується яблук та груш, то зараз говорити ще рано", - пояснив експерт.

Крім того, він вважає, що ситуація з ячменем, кукурудзою, соєю та соняшником не є критичною, але гірша, ніж минулого року.

"Що стосується ранніх овочів, то ситуація не краща через коронавірус. Дрібні виробники та сільські господарства не мали можливості вийти на ринок, а для 90% - це були основні місця реалізації продукції, в результаті вони втратили більшу частину своєї продукції, а ту частина, яку вдалося реалізувати, продавали за дуже низькими цінами. Дрібні господарства, які займаються ранніми овочами, в цьому році збиткові. Як наслідок, будуть скорочуватися посадки овочів на наступний рік, зменшитися кількість робочих місць. Що стосується виробництва пізніх овочів, то прогнози давати рано", - повідомив Томич.

На його думку, Україна в цьому році втратить близько 10-15% в продовольчій частині, що в свою чергу призведе до скорочення експортного потенціалу країни.

Як раніше повідомляв APnews, фермер з Одеської області Василь Сердюченко звів рахунки з життям через посуху, але залишив синові передсмертну записку.

Новини партнерів

На Донбасі бойовики обстріляли українських військових: є поранені
Саакашвілі прояснив свою позицію щодо співпраці з МВФ