Адаптивний карантин дозволяє уряду перекласти відповідальність за можливі спалахи коронавірусу на місцеву владу, - політолог

Адаптивний карантин дозволяє уряду перекласти відповідальність за можливі спалахи коронавірусу на місцеву владу, - політолог
Ексклюзив
Читать на русском

Уряд таким чином спробував делегувати свої повноваження владі на місцях, а також відповідальність за можливі спалахи коронавірусу

В Україні ввели адаптивний карантин, який передбачає, що представники органів місцевого самоврядування повинні самостійно вирішувати, як знімати або вводити обмеження. В ексклюзивному коментарі APnews політолог Олексій Якубін розповів, чому таке рішення було прийнято.

За його словами, уряд таким чином спробував делегувати свої повноваження владі на місцях, а також відповідальність за можливі спалахи коронавірусу.

"Зараз у нас в уряді дуже багато говорять про так званий адаптивний карантин. Йдеться про те, що окремі місцеві органи влади самі вирішували. Є певний перелік заходів, який уряд рекомендує робити, але місцеві органи влади повинні дивитись на епідеміологічну ситуацію в регіоні й приймали відповідні рішення. Закривати щось, не закривати, транспорт і так далі. Я так розумію, що з боку уряду це така спроба делегування, в тому числі й відповідальності на місця за можливі спалахи, пов’язані з карантином", - пояснив він.

Якубін зазначив, що про послаблення карантину казав і президент України Володимир Зеленський, оскільки в країні зафіксовано досить низький рівень смертності.

"Тому що сьогодні навіть президент говорив про лібералізацію карантину, враховуючи, що у нас достатньо низький рівень смертності від коронавірусу - 2,6%. Ми розуміємо, що насправді кількість хворих є більшою, ніж офіційні дані, тому смертність може бути ще нижчою. Але з іншого боку можливості певних спалахів або таких вогнищ залишаються, і я так розумію, що зараз якраз спроба передати на місця оцю відповідальність, особливо після інциденту з черкаським мером", - уточнив політолог.

Він вказав, що адаптивний карантин може зменшити критику в сторону уряду, оскільки відповідальність лягає на місцеву владу.

"Спроба ввести адаптивний карантин - як така спроба відповісти, що тепер відповідальність за заходи, які вводяться, лежить на місцевих органах влади. Щоб було менше критики в сторону уряду, чому саме такі хвилі. Уряд пропонує п’ять хвиль, тому що насправді є багато питань. Пан Ляшко, наприклад, нещодавно заявив, що парки забороняли не тому, що це небезпечно було для здоров’я, а тому що це допомагало створити психологічну атмосферу для дотримання карантину. Або є нюанси зараз, пов’язані з громадським транспортом. З одного боку уряд послабляє карантин, але з іншого боку громадський транспорт не запускають, а людям якось треба добиратись до місць роботи. Або нюанси, пов’язані з дитячими садочками, коли частині людей, яка хоче вийти на роботу, просто нема з ким залишити дітей. Виходить, що уряд з одного боку послабляє щось, а з іншого - якісь кроки не робить. Я так розумію, що, можливо, ця ідея передачі на місця карантинних заходів, - це якраз буде спроба максимально дозволити місцевій владі зрештою регулювати такі питання. Щоб потім у людей було розуміння, хто несе відповідальність за те, що, наприклад, громадський транспорт не ходить. Тому що зараз все зводиться до уряду: що уряд не дозволив або не настільки оперативно реагує як міг би", - резюмував Якубін.

Як повідомляв APnews раніше, громадська організація подала позов до Окружного адміністративного суду Києва, у якому попросила встановити бездіяльність уряду Китайської Народної Республіки та державних органів України, через яку поширився коронавірус.

Нагадаємо, що позов, який подала до суду громадська організація з проханням встановити бездіяльність державних органів України, через яку поширився коронавірус, є спробою скористатись зміною суспільної думки в контексті карантину.

Новини партнерів

"Це була провокація": спортсмени з Гідропарку повернулися до занять і розповіли, що думають про напад на журналістів
В Одесі звільнили заступника голови ОДА через затримки виплат медикам