"Або вірус став страшніше, або статистикою маніпулюють": журналіст прокоментував статистику по COVID-19

"Або вірус став страшніше, або статистикою маніпулюють": журналіст прокоментував статистику по COVID-19
Читать на русском

Згідно з офіційною статистикою, за 24 січня в лікарні опинився кожен другий українець з COVID-19

Відсоток госпіталізацій в Україні за час жорсткого карантину значно зріс. Так, за 24 січня в лікарні опинився кожен другий хворий, в той час, як за 6 січня госпіталізували майже кожного четвертого українця з COVID-19. Про це пише журналіст та телеведучий Василь Апасов, передає APnews.

Згідно з офіційною статистикою, яку оприлюднив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, за 6 січня захворіли - 8997, а госпіталізовано - 2567. Тобто, кожна 3,5 людина з хворих опинилася в лікарні. При цьому за 24 січня захворіли - 2516, а госпіталізовані - 1166 - кожен - 2,1 людина опинилася в лікарні.

За словами телеведучого, якщо статистика об'єктивна, то пора бити тривогу, тому що коронавірус став агресивнішим. При цьому він вказав, що причин для такого розвитку подій може бути дві:

"Варіант - 1. Люди послали всіх під три чорти та перестали з легкими симптомами звертатися до лікарів. Причину - придумайте. Тоді логічно, що звертаються ті, хто дійсно відчуває себе погано. А хто забив, ходять й усіх заражають на роботі й в транспорті.

Варіант - 2. Чиновникам потрібно було публічно обгрунтувати панчішно-шкарпетковий локдаун й для цього намалювали красиву статистику за виявленими випадками. Наприклад, зробили менше тестів. Природно, що відсоток госпіталізованих збільшиться, адже тим, кому реально погано - потрібно надавати госпіталізацію, а легких направляли на тести".

Варто відзначити, що за 6 січня провели 54 438 тестувань, а за 24 січня - 13962 тестування. Таким чином, число тестувань скоротилося на 40476.

Як раніше повідомляв APnews, за минулу добу в Україні зафіксували мінімальний добовий приріст хворих на коронавірус за останні чотири місяці - захворіло 2516 осіб.

Новини партнерів

"Реанімувати не вдалось": померла відома одеська акторка з "Джентельмен-шоу"
Зеленський, кажучи про "карантинні виплати", перебільшив надану допомогу на 400 млн гривень