9 країн виступили проти Північного потоку-2 і закликали НАТО і ЄС "захищати Україну від РФ"

9 країн виступили проти Північного потоку-2 і закликали НАТО і ЄС "захищати Україну від РФ"
Читать на русском

Представники країн також зобов'язалися взяти на себе розробку "дорожньої карти" щодо вступу України в альянс НАТО

Голови парламентів з міжнародних справ 9 країн підписали колективну заяву, в якій засудили німецько-американську угоду по Північному потоку-2, а також закликали ЄС та НАТО до спільного протистояння агресії Росії проти України.

Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву.

Американський сенатор Боб Менендес, голова комітету сенату з міжнародних відносин, в понеділок, 2 серпня, опублікував заяву з 10 своїми колегами з Естонії, Чехії, Ірландії, Латвії, Литви, Польщі, Британії, а також України, які виступають проти угоди, укладеної між США і Німеччиною в липні, про дозвіл будівництва газопроводу "Північний потік-2".

Вони заявили, що розглядають газопровід як геополітичний проєкт, спрямований на розширення впливу і домінування Росії на європейському енергетичному ринку. По їх словам, Північний потік-2 поставить під загрозу національну безпеку держав-членів ЄС і США, а також "і без того хитку безпеку і суверенітет України”.

Більш того, як зазначили голови, російський газопровід "Північний потік-2" стане ще одним інструментом для шантажу і тиску на Україну, яка продовжує стикатися з агресією Росії та військовою окупацією своїх територій через свій проєвропейський вибір.

"ЄС і США повинні працювати разом, щоб посилити санкційний тиск на Кремль та протистояти агресії в Україні", - написали депутати.

Також вони відзначили, що російський трубопровід, ймовірно, призведе до підриву "розвитку єдиного, лібералізованого та відкритого європейського ринку”, зажадавши від Німеччини чіткого зобов'язання знизити залежність від російського газу і перейти на зелені джерела енергії.

"Ми закликаємо НАТО взяти на себе зобов'язання щодо посилення стримування агресії, особливо на східному фланзі від Балтійського до Чорного моря".

Представники країн також зобов'язалися взяти на себе розробку "дорожньої карти" щодо вступу України в альянс НАТО. Але відзначили, що членство буде реально тільки в тому випадку, якщо Україна проведе необхідні реформи та буде відповідати стандартам членства в НАТО.

"Ми наполягаємо, щоб подальші рішення за російським проєктом "Північний потік-2" приймалися після консультацій з трансатлантичним альянсом. Більш того, така дипломатія повинна відбуватися з урахуванням основоположного принципу - протидія зловмисної російської агресії, яка є життєво важливим інтересом національної безпеки для всіх країн НАТО, всіх членів ЄС і наших партнерів у Центральній та Східній Європі", - підсумували вони.

Раніше APnews також повідомляв, Німеччина не буде перекривати російський газопровід "Північний потік-2", навіть якщо Володимир Путін спробує використовувати його як геополітичну зброю.

9 країн виступили проти Північного потоку-2 і закликали НАТО і ЄС "захищати Україну від РФ"
9 країн виступили проти Північного потоку-2 і закликали НАТО і ЄС "захищати Україну від РФ"

Новини партнерів

Спланована чекістами операція: у "Білоруському будинку в Україні" прокоментували смерть їхнього лідера Шишова
Зеленський не "у бульбашці" і самостійно стежить за новинами, але чутливий до критики - Никифоров