8500 замість 170000 грн: Рада суттєво зменшила штрафи за нерозмитнені "євробляхи"

8500 замість 170000 грн: Рада суттєво зменшила штрафи за нерозмитнені "євробляхи"
Читать на русском

Але дія законів про пільгове розмитнення буде поширюватись не на всі ТЗ

Верховна Рада на позачерговому засіданні підтримала в другому читанні законопроекти, якими істотно зменшуються розміри штрафів за нерозмитнені "євробляхи". "За" проголосували 237 нардепів.

Про це APnews пише, слідкувавши за ходом засідання.

Так, мова йде про законопроекти №4644-д та  4643-д, якими вносяться зміни до Митного кодексу. Зокрема, знижується штраф за незаконне перебування авто в Україні зі 170 тисяч гривень до 8,5 тисячі гривень. Після сплати штрафу можна або вивезти авто за кордон або розмитнити його в Україні.

Таким чином протягом 180 днів митне оформлення таких транспортних засобів особистого користування буде здійснюватися за новою формулою, яка не залежить від вартості автомобіля. Йдеться про б/у авто, випущених не менше п'яти років тому і які за станом на 31 грудня 2020 року перебували в митному режимі тимчасового ввезення або транзиту.

Також до 270 днів збільшується строк дії спрощення розмитнення автівок для учасників бойових дій. Але за умови документального підтвердження їх перебування більше ніж 90 днів з дня набрання чинності законом безпосередньо на території проведення операції Об’єднаних сил.

Вказано, що дія законів про пільгове розмитнення не поширюватиметься на транспортні засоби, які не відповідають екологічним нормам «Євро-2» і вище.

Крім того, пільгове митне оформлення, яке встановлюється цим законопроектом, не поширюється на:

  • транспортні засоби, спеціально призначені для пересування снігом,
  • спеціальні автомобілі для перевезення спортсменів на майданчики для гри в гольф та аналогічні транспортні засоби,
  • моторні транспортні засоби, обладнані для тимчасового проживання людей.

Раніше APnews писав, що Податковий комітет рекомендував Раді підтримати у другому читанні законопроект про доступне розмитнення євроблях.

Новини партнерів

Всі внутрішньопартійні розбірки в ОПЗЖ - справа рук Льовочкіна за дорученням Єрмака - Тимощук
Івано-Франківськ сформує загін добровольців, яких залучать у разі вторгнення Росії в Україну