8 агентів ФСБ отруїли Олексія Навального - Bellingcat

8 агентів ФСБ отруїли Олексія Навального - Bellingcat
Читать на русском

Група ФСБ "полювала" за Навальним починаючи з 2017 року, коли Олексій оголосив про висунення на пост президента Росії

Розслідувачі Bellingcat звинуватили 8 агентів ФСБ в отруєнні Навального нервово-паралітичним препаратом Новачок. Про це повідомляє APnews з посиланням на The Guardian.

В ході розслідування було проаналізовано дані дзвінків і пересувань працівників ФСБ, які повністю співпадали з графіком Олексія Навального за останні декілька років:

"Траєкторія пересувань агентів ФСБ і Навального збігалася в більш ніж 30 випадках. Найімовірніше, перші спроби отруєння були в липні 2020 року, коли Навальний приїхав до Калінінграда зі своєю дружиною. Під час поїздки Юлія різко відчула себе погано і насилу дісталася до готелю. Але на наступний день все було добре", - заявили в Bellingcat.

В наступному місяці опозиціонер вилетів до Сибіру в рамках своєї передвиборчої кампанії. Під час польоту з Томська в Москву він втратив свідомість і в терміновому порядку був відправлений до німецької клініки Шаріте, де лікарі підтвердили його отруєння смертельною нервово-паралітичною речовиною російського виробництва Новачок. Цей препарат використовували в отруєнні Сергія і Юлії Скрипалів.

За заявами Bellingcat, які солідарні з більшістю західних країн, замах на Навального - справа рук ФСБ. Вони з'ясували, що 8 агентів ФСБ слідували за Навальним з Москви в Новосибірськ, а потім в Томськ, де й отруїли Олексія. Під час всіх поїздок агенти постійно контактували один з одним, а за пару годин до самого отруєння був виявлений пік їх активності. Вони використовували як справжні, так і фальшиві документи.

Bellingcat вважає, що отруєння було схвалено "вищими ешелонами Кремля" і звинуватили уряд Росії в програмі внутрішніх вбивств, яка діє по всій країні:

У 2016 році в Лондоні помер російський дисидент Олександр Литвиненко після ковтка чаю, в якому виявили полоній. Тоді звинуватили полковника Станіслава Макшакова, який керував секретною програмою в Московському науково-дослідному інституті. Раніше він працював в хімінституті в закритому місті Шихан-1, де радянські вчені розробили нове покоління смертельних нервово-паралітичних агентів, в тому числі й Новачок.

Групі Bellingcat не вдалося зв'язатися з ученим для отримання коментаря. Але, всупереч офіційним спростуванням, розслідування вже принесло багато незручностей для Кремля. За кілька років було розкрито сотні особистостей убивць ФСБ, яких виявили завдяки вишкам зв'язку та цифровим слідам в інтернеті.

Раніше APnews повідомляв, Олексій Навальний став "персоною року" в українському інтернет-просторі.

Новини партнерів

З 19 грудня в Україні запрацюють нові обмеження для шкіл, ресторанів і музеїв: повний список
На Хмельниччині чоловік десятки разів обстріляв спецназ, протестуючи проти госпіталізації