72 європейських політики підписали лист із закликом звільнити Саакашвілі

72 європейських політики підписали лист із закликом звільнити Саакашвілі
Читать на русском

З українців лист підписав колишній президент України Віктор Ющенко

Депутати ЄС написали відкритий лист президентам Європейської ради, Європейської комісії та Європарламенту із закликом звільнити Третього президента Грузії Михайла Саакашвілі з в'язниці.

Про це повідомляє APnews з посиланням на WNP.

Спільний лист, адресований Шарлю Мішелю (президент Європейської ради), Урсулі фон дер Ляйєн (президент Європейської комісії) та Давиду Сассолі (президент Європарламенту), підписали 72 чинних і колишніх політиків ЄС.

Серед них колишній президент України Віктор Ющенко, експрезидент Латвії Валдіс Затлерс, колишній прем'єр-міністр Швеції Карл Більдт, а також депутати Європарламенту та політики з Італії, Хорватії, Литви, Латвії, Швеції, Іспанії, Чехії та Франції. Вони вимагають припинити тюремне ув'язнення Саакашвілі до тих пір, поки він не зможе постати перед вільним і незалежним судом.

"1 жовтня 2021 року президент Саакашвілі повернувся в Грузію, де був негайно заарештований і відправлений у в'язницю для відбування ув'язнення, до якого його заочно засудили. Відомо, що звинувачення проти нього політично мотивовані".

Депутати ЄС відзначили, що Саакашвілі зіграв важливу роль у 2012 році, коли він втратив владу після вільних і справедливих виборів, передавши її новому уряду мирним і демократичним шляхом.

"Арешт колишнього президента Саакашвілі лише посилює політичну кризу в Грузії. Ера політично мотивованих судових процесів повинна остаточно закінчитися. Президент Саакашвілі повинен бути звільнений", - закликали політики.

Раніше APnews також повідомляв, у Тбілісі сталася масова бійка з поліцією під час акції на підтримку заарештованого Саакашвілі.

Новини партнерів

В Україну під виглядом студентів в'їхали 3 500 нелегалів з Африки і Близького Сходу
Поки один знімав, двоє билися: українців вивели за дебош з літака, який летів до Польщі