70 депутатських прогулів за чотири дні: В КВУ порахували відсутніх у ВР серед фракцій

70 депутатських прогулів за чотири дні: В КВУ порахували відсутніх у ВР серед фракцій
Читать на русском

Серед відсутніх депутатів найбільше у «Слуги Народу», найменше у групи «Довіра».

Комітет виборців України проаналізував показники відвідування народними депутатами пленарних засідань Верховної Ради після поновлення роботи парламенту в січні 2022 року.

«За період із 25 по 28 січня відбулося чотири пленарні засідання. Офіційно 70 депутатів не були зареєстровані на жодному з них. Серед відсутніх депутатів: 26 представників «Слуги Народу», 13 депутатів «Опозиційної платформи За життя», 8 – позафракційних, по 6 депутатів ВО «Батьківщина» та «Голосу», 5 депутатів групи «За майбутнє», 4 депутати ЄС, 2 депутатів групи «Довіра», - повідомили в КВУ.

Серед основних причин відсутності депутатів на пленарних засіданнях – коронавірус, робота в Парламентській Асамблеї Ради Європи та депутатські прогули.

«27 січня голова Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив про те, що 24 народні депутати хворіють на ковід. Як відомо, ще чотири нардепи відправилися на сесію ПАРЄ. Інші члени делегації працюють онлайн. Однак реальна кількість відсутніх втричі вища», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Офіційно у Верховній Раді не вказують причини, через які народні депутати відсутні на пленарних засіданнях.

«Однак можна припустити, що коронавірус та робота в ПАРЄ – не єдині підстави для відсутності депутатів на засіданнях. Ймовірно, що частина політиків пропускають початок роботи ВР, оскільки ще не повернулися із зимових канікул, в тому числі, з-за кордону. Це традиційна ситуація для січня, а серед відсутніх політиків – частина відомих депутатів-прогульників», – додав Кошель.

Як писав APnews, раніше Михайло Радуцький заявив, що карантинні обмеження для невакцинованих українців почнуть послаблюватися лише після закінчення пандемії.

Читайте також:
Рада сама себе відправила на карантин із наступного тижня

Новини партнерів

У США чоловік отримав 99-річний термін за злочин свого близнюка-вбивці
Більше півтисячі патрульних авто було розбито чи пошкоджено у 2021 році. Документ