"5 питань від Зеленського" обійдуться платникам податків як всеукраїнський референдум, - політолог

"5 питань від Зеленського" обійдуться платникам податків як всеукраїнський референдум, - політолог
Ексклюзив
Читать на русском

За словами політолога, команда глави держави занадто пізно подумала про всеукраїнське соцопитування.

Всеукраїнське опитування від президента Володимира Зеленського в перспективі може обійтися державі як справжній референдум – від одного до декількох мільярдів гривень.

Про це в коментарі APnews повідомив політичний експерт Володимир Воля.

За словами політолога, команда глави держави занадто пізно подумала про всеукраїнське соцопитування. Для того, щоб адекватно вирішувати всі організаційні питання з цього приводу, потрібно було починати хоча б в середині літа.

"Я думаю, що вони пізно згадали про опитування, тому що залишається 12 днів і у мене таке питання: чи то команда президента наївна, чи то вони свідомо маніпулюють опитуванням для того, щоб цифри, які вони потім отримають, сказати що це – репрезентативні результати.

Опитування виходить всеукраїнське і парламент повинен був затвердити відповідний бюджет, тому що це друк питань, це робоча група повинна працювати, яка затверджує перелік питань, сам друк опитувальних листів. Тобто, те, що потрібно було б розвести по всіх виборчих дільницях. Плюс - хто і як рахуватиме все це?

Дуже багато питань. Ця ідея виглядає якоюсь неадекватною з точки зору реалізації.

Похвально, що президент прагне цікавитися думкою громадян, якщо тільки це не маніпуляція. Але все ж таки за 12 днів говорити про опитування при тому, що на підготовку потрібно виділити величезні кошти", - наголосив Воля.

Політолог наголосив, що ціна питання такого заходу може коштувати державі від мільярду гривень.

"Для мене було дивним почути, що 25 жовтня буде всенародне опитування.

Перелік цих питань повинен затвердити парламент, Кабінет міністрів, щоб потім, після обговорення в Раді, була отримана згода більшості народних депутатів, тому що це питання не якихось розмов і обміну думками. Це питання великих державних видатків, майже як на референдум. Це не декілька мільйонів, це більше мільярда, а то і декілька.

Це фактично як фінансування всенародного референдуму", - констатував Володимир Воля.

Нагадаємо, політолог Олексій Якубін нам пояснив, що Володимир Зеленський може переслідувати два мотиви, влаштовуючи всеукраїнське соцопитування – "порядок денний" передвиборчої кампанії "Слуги народу" та отримання "репрезентативних" результатів.

Як повідомляв APnews, Зеленський анонсував 25 жовтня всеукраїнське опитування разом з місцевими виборами.

Новини партнерів

Тіхановська поставила Лукашенку ультиматум і дала "13 днів на виконання"
Бетмен проти Джокера: Чісора опублікував незвичне фото Усика